Güney Kore Otomobillerinin Tarihi, Marka ve Logo Anlamları

HYUNDAI: 1947 yılında Chung Ju Yung tarafından bir inşaat şirketi olarak kurulmuştur. 1967 yılında ise otomobil bölümü kurulmuştur. 1975 ...

HYUNDAI: 1947 yılında Chung Ju Yung tarafından bir inşaat şirketi olarak kurulmuştur. 1967 yılında ise otomobil bölümü kurulmuştur. 1975 yılında ise ilk modelleri olan Pony modeli piyasaya çıkmıştır. Merkezi olan Ulsan şehrinde dünyanın en büyük otomobil fabrikasına sahip olan marka ayrıca diğer bir Kore markası olan Kia’nın da ortağıdır. Kia hariç olarak dünyanın en büyük 8. otomobil üreticisi konumundadır. Hyundai ismi ise Korecede modernlik anlamını taşımaktadır.

Güncel Logo
İlk Hyundai modeli Pony
Konsept Hyundai
Dünyanın en büyük otomobil fabrikası - Hyundai- Ulsan

      KIA: Güney Kore’nin en eski otomobil markası olan KIA 1944 yılında kurulmuştur. Kurulduğu yıllarda bisiklet parçaları üreten firma daha sonraları kendi bisikletlerini üretmeye başlamıştır. Daha sonra motorsiklet ve kamyon üretimine geçen marka ilk otomobilini 1974 yılında piyasaya sürmüştür. Marka Güney Kore Ordusu’na da kamyon ve personel taşıyıcısı üretimi yapmaktadır. KIA ismi Korecede “Asyadan yükselen” anlamına gelmektedir.

Güncel Logo
Konsept Kia
İlgili Konular

tarihçe 7868336205429592218

Yorum Gönder Yorumlar

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item