Hızlı bir şekilde değil iyi bir şekilde gidelim

Araç sahibi olmak sorumluluk gerektirir. İyi bakılan bir araç sürücüsüne sorun çıkarmaz ve çevresine de zarar vermez. Ancak iyi bir ar...


Araç sahibi olmak sorumluluk gerektirir. İyi bakılan bir araç sürücüsüne sorun çıkarmaz ve çevresine de zarar vermez. Ancak iyi bir aracı tamamlayan da iyi bir sürücüdür ve bir araç ancak sürücüsü kadar iyi olabilir. Hızlı araç kullanabilmek bir kişinin iyi sürücü olduğu göstermediği gibi kaza riskini de oldukça arttıran bir davranıştır.

Araç kullanmayı seven birçok kişi mutlaka bu yarış oyunları da oynamıştır. Herhangi birşey olmadığı bilinerek çarpa çarpa bitirilen oyunların sonunda aracımızı tek bir tuş ile tamir edebilmek oldukça kolay olsada gerçek hayatta durum oldukça farklıdır ve baş ağrıtır. Yapılan en ufak kazada bile aracın en az 1 hafta servisde kalması, değerinin düşmesi, sigorta ve kasko fiyatlarının artma ihtimali ile karşı karşıya kalınabilir. Bu nedenle iyi sürücü olabilmek bu tip sorunlardan da uzakta olmamızı kolaylaştırır.

İyi bir sürücü;
  • Trafik hız limitlerine uyar
  • Diğer sürücülere saygı ve sabır gösterir
  • Yayalara öncelik tanır
  • Gideceği yere hızlı bir şekilde değil iyi bir şekilde gitmeye gayret gösterir
  • Aracının bakımlarını düzenli olarak yaptırır
  • Aracının mali yükümlülüklerini aksatmaz
Diğer taraftan bir sürücü ne kadar iyi ve dikkatli olursa olsun çeşitli kazalara karışabilir veya aracı çalınabilir. Bu tip durumlarla karşılaşmamız durumunda ise trafik sigortası ve kasko imdadımıza yetişir. Ancak tüm sigorta ve kasko ürünleri aynı özelliği taşımaz ve araştırırken oldukça dikkatli olmak gereklidir. Aynı ücreti ödeyip çok daha düşük düzeyde hizmet almamız da olasıdır. Bu nedenle seçim yaparken bazı soruların cevaplarını aramamız gerekir.
  • Hiç kaza yapmayan bir sürücü ne gibi avantajlara sahip?
  • Sigorta şirketi iyi sürücüyü daha iyi ayırt edebiliyor mu?
  • Bir kaza durumunda sigorta şirketine rahat erişilebiliyor mu?
Bu doğrultuda tarafımıza yapılan bilgilendirmede Axa Sigorta'nın yeni başlattığı bir uygulama dikkatimizi çekti. Kaza yapmayan sürücülerin hasarsızlık indirimini aldığını birçok kullanıcı zaten biliyordur ve bu durumdan faydalanıyordur. 2008 yılından beri iyi sürücü konusunda hassasiyete sahip olan Axa Sigorta bu uygulamayı bir adım daha ileri götürerek  "Hızlı olan değil iyi olan kazanır" sloganına sahip yeni bir uygulamasını tanıttı. Oldukça eğlenceli bir reklam filmi ile tanıtılan bu uygulama ile kaza yapmayan iyi sürücüler hasarsızlık indirimin yanında birde kişiye özel olarak iyi fiyat ile ödüllendiriliyor.

Ayrıca Axa Sigorta'nın bu yeni uygulamanın da etkisiyle 2015 yılı Capital Dergisi ve Alman Kalite-Finans Enstitüsü araştırması "Fiyat-performans oranı" ve "En iyi kasko sigortaları" ödüllerine layık görüldüğünü belirtmekte fayda var.


Türkiye genelinde 2000'den fazla acentesi olan ve axasigorta.com.tr web sitesinden online olarak satın alınabilen kasko ürünleri bulunan Axa Sigorta, kolay erişilebilirliliği sayesinde de iyi sürücülere kolaylık sağlıyor.

Aşağıda bulunan linklerden Axa Sigorta hakkında detaylı bilgilere ulaştık ve kasko hesaplamaları gerçekleştirebildik.
Ayrıca Axa Sigorta'daki gelişmelerden ve kampanyalardan haberdar olmak istenirse çeşitli sosyal medya hesapları mevcut

İlgili Konular

kasko nasıl olmalı 6432891969625290386

Yorum Gönder Yorumlar

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item