Mazda CX-5 Makyajlanıyor

Piyasaya çıkmasının üzerinden henüz 2 yıl geçmesine rağmen Mazda CX-5 makyajlanıyor. Nissan Qashqai, Honda CR-V, VW Tiguan gibi oldukç...


Piyasaya çıkmasının üzerinden henüz 2 yıl geçmesine rağmen Mazda CX-5 makyajlanıyor. Nissan Qashqai, Honda CR-V, VW Tiguan gibi oldukça dişli ve başarılı rakiplerin olduğu bir sınıfta bulunması ve satış rakamlarının beklenenden az olması nedeniyle makyaj operasyonuna başvurulduğu düşünülebilir. 

Makyaj operasyonu ile aracın önündeki ızgarada daha fazla krom parça kullanılmış. Ayrıca aracın far ve stop grubu daha şık hale getirilerek led aydınlatmalar tercih edilmiş. Kokpitte ise vites kolu ve havalandırma kontrol düğmeleri tamamen yenilenerek daha şık bir görünüm elde edilmiş.Aslında oldukça başarılı ve kaliteli bir araç olan CX-5'in özellikle yüksek hacimli motorları nedeniyle ülkemizdeki satışları oldukça kısıtlı. Mazda'nın bu sıralar 1600cc dizel bir motor üzerinde çalıştığı düşünülürse 2015 yılında ürün gamına düşük hacimli motorların eklenmesi sürpriz olmaz.  Umarız düşük hacim - otomatik birlikteliği ile satışa sunulur. Bu kombinasyon ve makyaj operasyonun etkisi ile sınıfına iyi bir yer edinebilir.

Mazda Yenilikleri, Testleri, Konseptleri, Klasikleri için tıklayınız 


İlgili Konular

YENİLİK 2822070908579305790

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item