Yeni Kasa - Eski Kasa Mitsubishi L200 Pikap Karşılaştırması

Genel görünümü değişmeyen ancak yapılan müdahalelerle çok daha şık ve kaliteli görünen yeni Mitsubishi L200 eski Mitsubishi L200'...


Genel görünümü değişmeyen ancak yapılan müdahalelerle çok daha şık ve kaliteli görünen yeni Mitsubishi L200 eski Mitsubishi L200'e karşı.

Mitsubishi Yenilikleri, Testleri, Konseptleri, Klasikleri için tıklayınız

Yeni Mitsubishi L200 fotoğrafları için tıklayınız

Motorlar ve Performans: 2500cc hacme sahip turbo-dizel motor artık 2400cc hacminde ve 2 farklı güç seçeneğine sahip olacak. Bunlardan birincisi 154ps gücünde ve 380nm tork sağlıyor. İkinci seçenek ise daha güçlü ve 181ps gücünde 430nm tork sağlayan bir motor olacak. 181ps güce sahip motor sadece 4x4 çekiş sistemi ve en üst donanım seçeneği olan Blizzard ile ve otomatik şanzuman ile alınabilecek.

Yakıt tüketimi ise sınıfında belki de en iyisi. Motor ve çekiş sistemine göre ortalama olarak 100km'de 6.3 litre ile 7.2 litre arasında değişiyor.Fiyatlar:

Rakipleri: VW AmarokNissan NavaraHyundai Santa CruzMercedes PikapRenault Alaskan, Isuzu Dmax, Toyota Hilux, Ford Ranger

Ön Görünüm: Yeni çıkan tüm otomobil markalarında gördüğümüz kaportada bulunan ütü izleri yeni L200 modelinde de sıkça kullanılmış. Özellikle aracın ön kaputu, tamponu ve çamurluklarında sıklıkla ütü izleri kullanılmış. Bir önceki modeldeki bombeli ön kaput yeni modelde biraz da düzleştirilmiş. Ön panjur ise çok daha büyük tasarlanmış ve bolca krom görünüm kullanılmış. Farlar ise önceki modele göre oldukça büyümüş ve ledli gündüz aydınlatmaları kullanılmış. Bu görüntüsü ile aracın önünü lüks ve üst sınıf SUV modellerle karıştırmak oldukça olası görünüyor. 

Yan Görünüm: Diğer bölümlere göre en az değişikliğin olduğu yan kısımda bile oldukça önemli değişiklikler yapılmış. Genel görünüm korunsada çamurluk, kapılar ve arka kasa kısmında oldukça fazla ütü izleri kullanılmış. Ayrıca eski kasada çok daha belirgin olan ve biraz da gözü tırmalayan arka kapı altındaki eğri kısım çok daha az belli oluyor. Arka kapı camındaki kelebek camı da kaldırılarak daha bütün bir görüntü elde edilmiş. 


Arka Görünüm: Aracın genelinde olduğu gibi kasa kapağında da artık ütü izleri bulunuyor. Ayrıca yeni modelde stop lambaları da oldukça büyük ve gösterişli tasarlanmış. Stopların kapladığı alan neredeyse 2 katına çıkmış.İç Görünüm: Bir önceki modelde aracın içinde kullanılan malzemelerin kalitesi oldukça eleştiri alıyordu. Yeni modelde bu sorun giderilmiş gibi görünüyor. Ayrıca tüm detaylar değiştirilerek neredeyse tamamen farklı bir kokpit yerleşimi elde edilmiş. Aracın içi artık büyük yapıdaki SUV modellerine oldukça benzemiş. Aracın boyundaki uzama sayesinde arka yaşam alanında artma meydana gelmiş. Eskiden bir kontrol kolu ile kumanda edilen arazi takviyeleri artık orta konsolda el freni yanında bulunan çevirmeli bir düğme vasıtasıyla gerçekleşecek. Ayrıca 2 bölgeli otomatik klima ve kontak anahtarı yerine start-stop düğmesi gibi yeniliklerde kullanılmış.Sonuç: Yeni modern ve kaslı görünümü, büyüyen boyutları, verimli ve performanslı yeni motorları sayesinde sınıfının önemli oyuncularından olan L200 artık çok daha iddialı bir araç haline gelmiş. Makul fiyat politikaları uygulanması durumunda sınıfında tekrar lider olmaya aday olarak görünüyor.  
İlgili Konular

Yeni Mitsubishi L200 537602653187320163

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item