Makyajlı BMW 3 Serisi M Sport Paket - Mercedes C Sınıfı AMG Paket Karşılaştırması

 BMW 3 Serisi'nin eskiyen yüzü en büyük rakibi olan ve geçen yıl yenilenen Mercedes C Sınıfı ile daha iyi rekabet edebilmek için...


 BMW 3 Serisi'nin eskiyen yüzü en büyük rakibi olan ve geçen yıl yenilenen Mercedes C Sınıfı ile daha iyi rekabet edebilmek için makyajlandı ve daha modern görünüm ve özelliklere kavuştu. Bir çok otomobil severin gönlünde ise her iki markanın sportif paketlere sahip olan modelleri M Spor Paket (BMW) ve AMG (Mercedes) yatmaktadır. BMW Distirbütörü Borusan Otomotiv son zamanlarda M Spor Paket'e sahip modeller için çok avantajlı kampanyalar düzenliyor. En son olarak Mayfest kapsamında özel bir 3 Serisi M Spor Paket model de avantajlı fiyatlar ile tüketicilere sunuluyor. Mercedes-Benz Türk'de bu özel kampanyaya cevap verecektir.

BMW 3 Serisi'ndeki en büyük yenilik 1.5 litre hacminde 3 silindirli yeni motoru. Bu motor BMW tarafından tamamen yeniden tasarlandı. Bilindiği gibi mevcutta kullanılan 1.6 litre turbo-benzinli ve turbo-dizel motorlar PSA (Peugeot-Citroen Grubu) ile ortak tasarlanmıştı. Yeni 1.5 litre motor Makyajlı BMW 1 Serisi, BMW 2 Serisi Active Tourer ve Grand Tourer ile yeni Mini'de de kullanılıyor. Daha kuvvetli bir versiyonun bir sonraki BMW 5 Serisi'nde de kullanılması planlanıyor. Ayrıca yine makyajlı BMW 1 Serisi'nde kullanılan 1.5 litre hacminde 3 silindirli turbo-dizel motorun da makyajlı 3 serisinde kullanılması gündemde. 

Mercedes ise BMW ile benzer bir şekilde Fransız ortağı Renault'un 1.6 litre turbo dizel motorunu kullanıyor. Bu motor Nissan Qasgqai modelinde de kullanılıyor. 1.6 litre turbo benzinli motor ise tamamen Mercedes tasarım ve üretimi.

BMW Yenilikleri, Testleri, Konseptleri, Klasikleri için tıklayınız

Daha fazla Makyajlı 3 Serisi fotoğraf ve videosu için tıklayınız

Makyajlı-Makyajsız BMW 3 Serisi karşılaştırması için tıklayınız

  • Motor ve Performans Değerleri (Tüm değerler otomatik şanzumanlı değerlerdir)



  •  Görünümler













İlgili Konular

SEDAN 5663296553358538196

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item