VW Amarok 2015 Yenilikleri

Ülkemizde ve bir çok ülkede en çok sevilen pikap modellerinden birisi olan VW Amarok'da bazı değişiklikler yapıldı ve yeni donanı...


Ülkemizde ve bir çok ülkede en çok sevilen pikap modellerinden birisi olan VW Amarok'da bazı değişiklikler yapıldı ve yeni donanım seçenekleri sunuldu. En büyük yenilik ise 2015 yazı ortasında gelecek yeni donanım seçeneği olan Ultimate (Exclusive olarak da sunulabilir) ile artık led aydınlatmalı gündüz farları ve bi-xenon farlar standart olarak sunulacak. Bu modelde bi-xenon farlara ek olarak 19 inc çapında parlatılmış jantlar ve 255/55 R19 lastikler sunulacak. Ayrıca aracın dışındaki model tipini belirten çıkartmalar, karartılmış stop lambaları, krom roll bar ve krom dikiz aynaları da standart olarak sunulacak. 


Aracın iç kısmında ise alcantara koltuk kaplamaları, diğer VW modellerinde kullanılmaya başlanan yeni direksiyon simidi, otomatik yağmur sensörü ve otomatik kararan dikiz aynası, ısıtmalı koltuklar standart olarak Ultimate versiyonunda bulunuyor. Navigasyon ve geri görüş sisteminin ise standart olup olmayacağı henüz belli değil. 
Ultimate modeli 4x2 yada 4x4 çekiş ile satın alınabilecek. 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzumanlar ile kombine edilebilecek. 4x2 otomatik Ultimate versiyonunun fiyatı henüz belli değil ancak 4x4 otomatik Canyon'a göre %4 - %5 daha pahalı olması bekleniyor.
Highline modelinde ise yeni tip parlak piyano siyahi çift krom çizgilere sahip panjur kullanılmaya başlandı. Bu yeni panjur ve yeni direksiyon simidi tüm Amarok modellerinde standart olarak sunulucak. 
Canyon modelinde ise mevcut donanıma ek olarak ışık ve görüş paketi standart olarak sunulmaya başlandı. Coming Home aydınlatma, kendiliğinden yanan farlar, kendiliğinden kararan dikiz aynası ve yağmur sensörü paketin içeriğini oluşturuyor.
Motor seçeneklerinde ise henüz bir değişiklik bulunmuyor. 2000cc turbo-dizel 180ps gücüne sahip motor ile 8 ileri otomatik seçeneği hem 4x2 hem de 4x4 versiyonlar ile alınabiliyor. 140ps gücüne sahip motor da ise sadece 6 ileri manuel şanzuman seçeneği bulunuyor. 
Yeni tanıtılan VW Transporter'da kullanılacak 2000cc turbo-dizel 204ps (201hp) gücündeki motorun Amarok'da ne zaman kullanılacağı ise belirsizliğini koruyor. 

Rakipleri : Nissan Navara, Isuzu D-Max, Mitsubishi L-200, Ford RangerMercedes Pikap ve Renault Pikap, Hyundai Santa Cruz, Toyota Hilux
VW Amarok Ultimate


VW Amarok Ultimate

VW Amarok Ultimate

VW Amarok Ultimate

VW Amarok Ultimate

VW Amarok Ultimate

VW Amarok Ultimate

VW Amarok Ultimate
VW Amarok Ultimate

Opsiyonel bi-xenon farlara sahip Amarok Highlineİlgili Konular

VW Amarok 2015 3337787036753779469

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item