Şaka Değil, Oyuncak Değil, O Bir Toyota Pixis Mega

Japon otomobil pazarında tamamen fonksiyonellik ve kullanım odaklı bir çok otomobil modeli bulunuyor. Bu modeller genellikle aileler ve...


Japon otomobil pazarında tamamen fonksiyonellik ve kullanım odaklı bir çok otomobil modeli bulunuyor. Bu modeller genellikle aileler ve bazen de taksiciler tarafından tercih ediliyor. Bunlardan birisi de Toyota'nın yeni Pixis Mega modeli. Otomobilden daha çok oyuncak veya kartondan yapılmış bir maketi andırsa da aslında oldukça kullanışlı ve yüksek verimliliğe sahip bir model. Aracın köşeli ve kübik yapısı sayesinde iç hacmin neredeyse her milimetre karesi kullanılabilmiş. Ayrıca tüm koltuklarda neredeyse sınırsız hareket seçeneği mevcut. Bu sayede Pixis Mega içerisinde bir çeşit yatak odası bile elde edebiliyorsunuz. Japonya'da genelde konutlar oldukça küçük olduğundan dolayı Japon kullanıcılar bu otomobili kısa seyahatlerde konaklama aracı olarak bile kullanabilirler.
Yerden yüksekliğin 1835mm olması onu bir çok iri SUV'dan bile daha yüksek bir otomobil haline getiriyor. Bu sayede kabin içinde çok ferah bir hava hakim oluyor.
Toyota Pixis Mega'da her ikiside 0.66 litre hacminde atmosferik-benzinli 52ps ve turbo-benzinli 64ps gücünde motorlar kullanılıyor. 4x4 ve 4x2 olarak iki tip çekiş seçeneği bulunuyor ve 4x2 çekiş sistemine sahip olan tip ortalama olarak 100km'de 3.9 litre benzin tüketiyor. 

İlgili Konular

YENİLİK 751093790869770674

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item