Porsche'den 4 Kapılı Elektrikli Konsept

Porsche markası Frankfurt Otomobil Fuarı'nda büyük bir sürpriz yaparak 4 kapılı tamamen elektrikli bir konsept olan the Mission E mo...


Porsche markası Frankfurt Otomobil Fuarı'nda büyük bir sürpriz yaparak 4 kapılı tamamen elektrikli bir konsept olan the Mission E modelini tanıttı. Fuarın en dikkat çeken modellerinden birisi olan konsept Amerikan Tesla markasının Model S P90D modeline önemli bir cevap niteliğinde. Ayrıca geleceğin Porsche Panamera modeli gerek teknolojik olarak gerekse de görünüm olarak Mission E modelinden ilham alabilir.

4 kapılı elektrikli spor sedan olarak tanımlanan Mission E'de sürekli devrede olan 2 adet toplam 600ps gücünde elektrikli motor bulunuyor.Bu güç sayesinde konsept model 0-100km hızlanmasını 3.5 saniyenin altında tamamlıyor. 200km'ye hızlanma ise 12 saniyenin altında gerçekleşiyor. 

Aracın alt kısmında ön ve arka aks arasında uzunlamasına yerleştirilen piller sayesinde ağırlık merkezi oldukça aşağı çekilmiş ve homojen bir şekilde dağıtılmış. Bu da gerek yer kazınım gerekse de yol tutuş açısından oldukça faydalı olmuş. Belirlenen menzil ise tam 500km. 

Aracın kokpitinde ise el ile kontrol edilebilen tek kumanda direksiyon olarak göze çarpıyor. Aracın tüm fonksiyonları göz ile kontrol edilebiliyor (Gesture Control). Bu teknoloji halen bazı telefon modellerinde sınırlı bir şekilde mevcut ancak geleceğin en önemli otomobil teknolojilerinden birisi olmaya aday olarak görünüyor. Yeni BMW 7 Serisi'nde de göz ile değil ancak el hareketleri ile kontrol edilebilen bir multimedya sistemi sunuluyor.


  • Rakipleri

İlgili Konular

SON 943392627288853978

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item