Fiat Toro Pikap tanıtım öncesi yüzünü gösterdi

Yakın bir zamanda kamuflajlı fotoğrafları görüntülenen Fiat'ın orta boy 1 ton taşıma kapasiteli pikap modeli Toro tanıtılmasına ...Yakın bir zamanda kamuflajlı fotoğrafları görüntülenen Fiat'ın orta boy 1 ton taşıma kapasiteli pikap modeli Toro tanıtılmasına kısa bir zaman kala tekrar görüntülendi. Sınıfına göre oldukça sıra dışı bir tasarıma sahip olan modelde gündüz led farları ile ön farlar yer değiştirmiş .Bu tasarım anlayışını grubun bir diğer modeli Jeep Cherokee'de de görmüştük.

Cherokee modeli ya sev ya nefret et bir tasarım dili gibi görünse de yadırganmadı ve satış rakamları gayet başarılı. Toro modelinin sadece ön tasarımı değil aracın profilden görünümü de oldukça modern ve sıra dışı. Arka görünümü ise aracın genel tasarımı ile oldukça uyumlu ve değişik görünüyor.

Arka kapağın tek parça aşağı doğru açılır değil de iki parça halinde yanlara açılıyor olması modelin binek müşterileri de hedef aldığını gösteriyor. Bu tip bir kapak tasarımının diğer markalara da sıçraması durumunda önümüzdeki yıllar oldukça farklı pikap modelleri görebiliriz. Fiat ayrıca yakın zamanda ağır hizmet, ticari ve araziye daha uygun Mitsubishi L200 klonu Fullback modelini tanıtmıştı.

Kullanılacak motorlar konusunda detay olmasa da 2.0 litre turbo-dizel 170ps güce sahip motorun ve 9 ileri veya 6 ileri otomatik şanzımanın kullanılması muhtemel görünüyor. Ayrıca 1.8 litre turbo-benzinli 140ps güce sahip CNG (doğal gaz) motorda modelde bulunacak ancak bu motora sahip modelin ülkemizde satılması oldukça zor.

  • Rakipleri

2015 Jeep Cherokee ile ön kısım benzer


İlgili Konular

PİKAP 568197083340299438

Yorum Gönder Yorumlar

emo-but-icon

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item