Range Rover Evoque üstünü açtı

Yakın bir zamanda makyajlanan Range Rover'ın modern crossover modeli Evoque'un üstü açıldı. Her ne kadar bir çok insan onu dünya...


Yakın bir zamanda makyajlanan Range Rover'ın modern crossover modeli Evoque'un üstü açıldı. Her ne kadar bir çok insan onu dünyanın üstü açık ilk crossover modeli diye düşünse de aslında Nissan'ın daha önceden çıkarmış olduğu ancak 2014 yılında piyasadan kalkan ve sadece 3 yıl satışta kalan Murano bazlı bir CrossCabriolet modeli de mevcut. 

Evoque Cabriolet'in şansının daha fazla olduğu ise oldukça açık. Gerek marka imajı gerekse de Evoque modelinin zaten çok şık ve dikkat çekici olması Cabrio'nun şansını oldukça yükseltiyor. Platformunu kullandığı 2 ve 4 kapılı modellerde bagaj hacmi 420 litreyken Cabrio modelinde 250 litreye düşmesi tente mekanizmasının ne kadar fazla yer kapladığını gösteriyor. Bez tente 50 kilometrenin altındaki hızlarda 21 saniyede katlanarak bagaja giriyor.

Aracın genel ağırlığı ise tam 270kg artmış. Ortalama 1650kg olan 2 ve 4 kapılı modele göre bu artış yaklaşık %16 seviyesinde. Bu sadece tenteyi açmak için gerekeli olan elektrikli motoru ağırlığından dolayı değil ayrıca A sütunu ve aracın genelinin de güçlendirilmesinden kaynaklanıyor. Aracın boyunun da tenteyi sığdırabilmek ve arka diz mesafesini artırabilmek için bir miktar uzatıldığını belirtmekte de fayda var. 

Kullanılacak motorlar ise 2.0 litre hacminde benzinli ve dizel versiyonlardan oluşuyor ve bu motorlar 9 ileri otomatik şanzuman ile kombine edilecek.
  • 2 litre turbo-benzinli 240ps güç
  • 2 litre turbo-dizel 180ps güç (Jaguar XE'de de kullanılıyor)
Range Rover Evoque Cabrio 2015 Kasım'ın 2. haftası gerçekleşecek Los Angeles Otomobil Fuarı'nda tanıtıldıktan sonra satışa sunulacak. Ülkemize gelmesi ise yaz aylarını bulacaktır.


İlgili Konular

YENİLİK 5767620109190751013

Yorum Gönder Yorumlar

emo-but-icon

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item