Bu sürücü çılgın mı? Yoksa usta mı?

Videoda izleyeceğiniz sürücü yaptığı sollamayı sağ şeride geçmek yerine karşıdan gelen aracın solundan ve karşı refüjden yaparak gerçekl...


Videoda izleyeceğiniz sürücü yaptığı sollamayı sağ şeride geçmek yerine karşıdan gelen aracın solundan ve karşı refüjden yaparak gerçekleştiriyor. Yaptığı bu hareketi soğukkanlı bir ustalıkla mı yoksa çılgınlıkla mı yapmış olabilir?

Sollama yapan sürücücün sollamaya çıktığı anda zamanlama hatası yaptığı çok açık. Yanlış bir karar veriyor ancak devamında solladığı aracın önüne kırmamış olması ve tehlikeli de olsa soğukkanlılık göstermesi ve sol taraftaki refüjü tercih etmesi ustaca bir hareket olarak görülebilir. Sürücü sollamayı normal seyrinde bitirmeye gayret etseydi büyük bir ihtimalle yanındaki araca çarpar ve savrularak karşıdaki araca da çarpabilirdi. 3 aracın karışacağı bu kaza ise trajediyle son bulabilirdi.

Diğer taraftan özellikle karşıdan gelen sürücüyü soğukkanlılığı konusunda ayrıca tebrik etmek gerekir. Acemi bir sürücü olsaydı aracını karşı şeride doğru kırıp kamera bulunan araç ile kafa kafaya bir çarpışma yaşayabilirdi. Karşıdan gelen iki sürücünün de konumunu çok iyi irdeleyerek şeridini değiştirmemesi felaketi önleyen bir eylemsizlik olmuş. Kamera bulunan araçtaki sürücü de olayı iyi takip ediyor ve meydana gelebilecek bir kazanın parçası olmaktan kurtuluyor.

Her ne kadar çılgınca bir sollama yapılmış olsada 3 sürücünün de doğru karar verdiğini ve özellikle beyaz araçtaki sürücünün usta ve soğukkanlı bir sürücü olduğunu düşünüyoruz. İlgili Konular

VİDEO 5266229405567961677

Yorum Gönder Yorumlar

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item