Ford Fiesta R5 ile Colin's Crest'de uçuş serbest

İsveç Rallisi karla kaplı zeminiyle oldukça zorlu etaplara sahip bir ralli pisti olarak olarak bilinir ve oldukça da eğlenceli görüntüle...


İsveç Rallisi karla kaplı zeminiyle oldukça zorlu etaplara sahip bir ralli pisti olarak olarak bilinir ve oldukça da eğlenceli görüntülere ev sahipliği yapar. Diğer taraftan rallinin bir de Vargasen parkurunda Colin's Crest adında özel bir bölümü vardır. Bu bölüm adını efsane ralli pilotu Colin McRae'den almıştır ve büyük bir hızla ulaşılan tepeden en uzağa kim ulaşırsa o ralli pilotu "Efsane" unvanını kazanır. Aslında bu yarışmaya rallilerin uzun atlaması da diyebiliriz.


Daha önce ünlü otomobil şovmeni ve ralli pilotu Ken Block tarafından 2013 yılında kırılan bu rekor bu yıl yapılan yarışta ünlü bir ralli pilotu tarafından değil WRC 2 pilotlarından Eyvind Brynildsen tarafından Ford Fiesta R5 ile kırıldı. Brynildsen'e göre tam tepe noktada aracın hızı 5. viteste 165km civarındaydı. Bu hız ve çok iyi kontrol sayesinde rekor 45mt ile kırılmış oldu. 

Aslında 45 metreyi uçarak almaktan daha önemlisi aracı düz bir çizgide tutarak uçuşa başlanması ve inişte aracı düzgün ve güvenli bir şekilde tutabilmek olsa gerek. Aksi halde araç uçuşa çizgisi dışında devam edebilir veya inişte kontrolden çıkabilir. 


İlgili Konular

VİDEO 4839934002620871958

Yorum Gönder Yorumlar

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item