Jaguar F-Type SVR ile Super Sport modellere rakip oldu

İngiliz Jaguar markası Hintli Tata grubu tarafından satın alındıktan sonra ciddi bir atılım içerisine girdi. Crossover modeli F-Pace , ...


İngiliz Jaguar markası Hintli Tata grubu tarafından satın alındıktan sonra ciddi bir atılım içerisine girdi. Crossover modeli F-Pace, D segmenti XE ve lüks sedan modeli XF modelleri ile büyük bir atılım yapan marka ayrıca gerçek anlamda sportif bir model olan F-Type modelini de tanıtarak büyük ses getirmişti.

F-Type modeli, Porsche 911 tarzındaki modellerle rekabet etmek için tanıtılan bir modeldi. Şimdi ise Jaguar çıtayı bir üst seviyeye taşıyarak 911 Turbo tarzındaki Super Sport araçlar ile rekabet edecek olan F-Type SVT modelini tanıttı. Hem Coupe hem de Cabrio kasa tipinde tanıtılan SVT modelinde standart modelden farklı olarak hem performansı hem de görselliği etkileyen özellikler bulunuyor. Daha hafif egzoz sistemi, daha farklı tampon ve gövde detayları sayesinde model F-Type R modelinden hem daha hafif hem de aynı hacimde motora sahip olmasına rağmen daha güçlü. Ayrıca 20 inch çapında jantlar, arkada 305/30 önde ise 365/30 ebadında lastikler hem yol tutuşu arttırıyor hem de aracın genel görünümüne büyük fayda sağlıyor.

Aracın iç tasarımı ise Jaguar markasının adına yakışır bir şekilde lüksü ve sportifliği bir arada sunabiliyor. Süet kaplamalardan, yüksek çözünürlüklü bilgi-eğlence sistemine, 770W RMS gücüne sahip Meridian ses sistemine ve 14 yönlü elektrikli koltuklara kadar her türlü lüks donanım modelde standart veya opsiyon olarak sunuluyor.

Kullanılan motor ise R modeli ile aynı hacime sahip olsa da daha güçlü. 5.0 litre hacminde V8 motor supercharger ile besleniyor ve bu sayede 575hp güç ve 700nm tork üretebiliyor. Bu çok iyi teknik veriler sayesinde 0-100km hızlanması 3.6 saniye iken maksimum hız saatte 320km'ye kadar çıkabiliyor. 

Jaguar F-Type modelinin A.B.D fiyatının 127.000dolar olacağı açıklandı. Bu fiyat Nissan GT-R modeli hariç tüm rakiplerinden daha ucuz. Bu da modeli sınıfı için ucuz bir model haline getiriyor. 

Jaguar ile ilgili diğer yayınlar için tıklayınız

Rakipleri

Jaguar F Type SVR ve rakipleri

İlgili Konular

YENİLİK 421570214843990156

Yorum Gönder Yorumlar

emo-but-icon

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item