VW Amarok Desert V8 tanıtıldı

VW markasının Kuzey Amerika hariç global çapta satılan başarılı pikap modeli Amarok, MTM firmasının emekleriyle ikinci V8 modeline kavuşt...

VW markasının Kuzey Amerika hariç global çapta satılan başarılı pikap modeli Amarok, MTM firmasının emekleriyle ikinci V8 modeline kavuştu. Modelin adı Passion Desert ve daha önce tanıtılan Passion modelinin off-road versiyonu olarak öne çıkıyor.

Diğer taraftan daha önce tanıtılmış olan Passion modeli şehir ve yol kullanımı düşünülerek hazırlanmıştı. Bize göre Passion modelinin havada kalan bazı uyumsuz tasarım detayları bulunuyordu. Desert modelinin ise gerçekten mükemmel uyumlu göründüğünü ve sanki fabrika çıkışı bu şekilde üretildiği hissini alıyoruz.

Kullanılan 2 farklı renk tonu aracı oldukça şık göstermiş ve hem sadelik hem de gösteriş çok iyi bir şekilde harmanlanmış. Aracın mat turuncu renginden siyah renkli off-road aksesuarlarına ve gri renkli 20 inch çapında (305/50 R20 lastikler) BBS jantlarına kadar her şey uyum içinde görünüyor. Her halde VW bir şov aracı ortaya çıkarsa bundan daha iyisini yapamazdı. En son olarak arazi temalı Amarok Canyon modelinin konsepti bu tarzda bir görünüme sahipti ancak üretim modeli maalesef o kadar gösterişli olamadı. Bu nedenle Desert modeli adeta bir konsept havasına sahip.

Binek araç yerine pikap alınır mı?

Aracın içinde ise tüm plastik yüzeylere ve koltuklara kaplanan alcantara veya süet döşemeler aracın güçlü dış görünümünü içeride lükse dönüştürüyor. Ayrıca bilgi-eğlence sisteminin üst kısmındaki boşluğa yerleştirilen açı ve yön göstergeleri ile farklı havalandırmalar kabini normal modellerden görsel olarak ayırıyor. 

VW Amarok Passion Desert modelinde VW Grubu markalarında kullanılan 4.2 litre V8 turbo-dizel ünite kullanılıyor ancak MTM bu motoru 410hp güç ve 930nm tork elde edecek şekilde modifiye etmiş. Motorun hareketi ise 4 tekerleğe 8 ileri otomatik şanzıman vasıtasıyla aktarılıyor. 0-100km hızlanmasını 6 saniyede tamamlayan araç maksimum 240km/saat hıza çıkabiliyor. Artan hız verileri ve ağırlık düşünülerek önde 405mm arkada ise 356mm çapında fren diskleri tercih kullanılıyor.

Makyajlı VW Amarok nasıl olabilir?

Bu harika model önümüzdeki hafta yapılacak olan Cenevre Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkacak ve fiyatı da şimdiden belli. Avrupa'da tam olarak 200.000 Euro fiyat etiketine sahip olan aracın Almanya'da donanıma göre 40.000 - 50.000 Euro civarında satıldığı düşünülürse rakamda aynen kendisi gibi inanılmaz. Bu fiyata Almanya'da rahatlıkla Range Rover 5.0 lt supercharger-benzinli SV-Autobiography alınabildiğini de belirtmek isteriz.

İlgili Konular

vw amarok v8 8604929520830798066

Yorum Gönder Yorumlar

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item