Refleks ve kontrol bir arada

WRC (World Rally Championship) halen Meksika'nın tozlu yollarında tüm hızıyla devam ediyor ancak son gerçekleşen bir olay yürekleri a...

WRC (World Rally Championship) halen Meksika'nın tozlu yollarında tüm hızıyla devam ediyor ancak son gerçekleşen bir olay yürekleri ağza getirdi. Genel yaşam tarzının Meksika ile benzemesi nedeniyle ülkemizde de yaşanması oldukça muhtemel olan bu tip bir olay neyse ki kazasız belasız ve can kayıpsız atlatılabildi.

Ralli yarışları oldukça hızlı sürüşe sahip olan ve gündelik yollarda gerçekleştirilen heyecanlı ve tehlikeli yarışlardır. Bazı zamanlar hem sürücülerin hem de tedbirsiz izleyicilerin can kayıpları ile sonuçlanan büyük kazalar da gerçekleşebilmektedir.


İzleyeceğiniz görüntülerde ise 300hp gücünde 4 tekerlekten çekişli VW Polo R WRC aracını büyük bir hızla kullanan Sebastien Ogier'in karşısına bir grup inek ve buzağı çıkıyor. Ancak pilot mükemmel bir refleks ve kontrol ile direksiyonu kırıyor ve bu canlılara çarpmaktan başarılı bir şeklide kurtarıyor. Kullandığı araç çok özel bir araç olsa da toprak stabilize zemin oldukça kaygan ve bu tip ani bir mavevrada aracı kontrol etmek çok da kolay sayılmaz. Bu nedenle bu hareketin büyük bir ustalık ve kabiliyet eseri olduğunu düşünüyoruz. Diğer taraftan buzağının da son anda yolundan dönmesi canını kurtaran hamlelerden birisi olarak göze çarpıyor.
İlgili Konular

vw 3811983410292245743

Yorum Gönder Yorumlar

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item