Nissan Navara Türkiye fiyatları açıklandı

Nissan'ın ülkemizde de oldukça sevilen ve beğenilen pikap modeli Navara uzun bir zaman sonra Türkiye'de tekrar satılmaya başland...

Nissan'ın ülkemizde de oldukça sevilen ve beğenilen pikap modeli Navara uzun bir zaman sonra Türkiye'de tekrar satılmaya başlandı. Yaklaşık 1 yıl önce tanıtılmasına rağmen satılmaya bir türlü başlanamayan model 79.900TL kampanyalı başlangıç fiyatıyla pikap segmentini karıştıracak gibi görünüyor.

2 farklı motor, 2 farklı şanzıman ve 3 farklı donanım seçeneği ile satışa sunulan modelde 160ps (403nm tork) ve 190ps (450nm tork) olarak iki farklı güce sahip 2.3 litre 4 silindirli çift-turbo-dizel motoru kullanılıyor. 160ps güce sahip seçenek 6.4lt/100km ortalama yakıt tüketimi ile dikkat çekerken, 190ps güce sahip versiyon da ortalama olarak 7.0 lt/100km yakıt tüketiyor. 

Diğer taraftan 4x2 çekiş sistemi ile beraber sadece 6 ileri manuel şanzıman sunuluyorken otomatik vites seçeneği sadece 4x4 ve en üst donanım seçeneği ile beraber alınabiliyor. En üst donanım ve otomatik vites seçeneğinin 4x2 çekiş sistemi ile beraber alınamıyor olmasını Nissan Navara için büyük bir kayıp olarak görüyoruz. Motor hacminden bağımsız olarak ağırlık bazında vergilendiriliyor olması 4x2 çekiş sistemini birçok kişiye bu araçları cazip hale getiriyor. Ayrıca şehir kullanımı ve hafif arazi şartları için yeterli olan 4x2 - otomatik şanzıman kombinasyonu şatışlarda büyük yer tutuyor. Motor hacminin 2.3 litre olması nedeniyle 4x4 seçeneği oldukça yüksek bir vergi dilimine giriyor. Bu sınıfta VW Amarok 2.0 litre motora sahip olması sayesinde rakipleri karşısında vergi avantajına sahip. 


Giriş seviyesi Visia donanımında yer alan siyah boyasız yan aynalar ve 16 çelik jantlar seviyenin ne derece olduğunu açıkça gösteriyor. Görsel olarak tatmin edici olmayan bu donanımın şantiye kullanımı ve resmi araçlar için ideal bir seçenek. Bir üst donanım Tekna seçeneği ise görsel olarak sorunsuz. Krom aynai arka tampon ve kapı kolları, 16 aluminyum alaşım jantlar, deri vites kolu ve direksiyon simidi, kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, ısıtmalı yan aynalar ile otomatik klima gibi seçenekler bu donanımda bulunuyor. En üst donanım seçeneği olan Platinum'da ise 18 aluminyum alaşım jantlar, deri koltuklar, anahtarsız çalıştırma, start-stop, led farlar, karartılmış arka camlar, elektrikli ve ısıtmalı bel destekli sürücü koltuğu, navigasyonlu 7 inc bilgi eğlence ekranı, çevre ve geri görüş kamerası gibi ancak lüks modellerde yer alan donanımlar bulunuyor. 

Yakın bir zamanda Nissan Navara, Mitsubishi L200, Toyota Hilux, VW Amarok modellerinin olduğu bir karşılaştırma yaparak bu 4 aracın birbirlerine karşı olan avantaj ve dezavantajlarını görme fırsatımız olacak.


2016 Nissan Navara kampanyalı fiyat listesi

Nissan Navara fiyat listesi
Nissan Navara Donanım Seçenekleri
İlgili Konular

Yeni Nissan Navara 7727034365291897483

Yorum Gönder Yorumlar

emo-but-icon

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item