Aston Martin Vanquish Zagato Concept tanıtıldı

İngiliz spor otomobil markaları içerisinde belki de en arzu edilen marka olan Aston Martin, tanıttığı son konsept model ile oldukça ses g...

İngiliz spor otomobil markaları içerisinde belki de en arzu edilen marka olan Aston Martin, tanıttığı son konsept model ile oldukça ses getireceğe benziyor. Daha önce BMW için de tasarım yapan Zagato ile beraber geliştirilen Vanquish konsepti İtalyan tasarım anlayışını İngiliz mühendisliği ile başarılı bir şekilde birleştiriyor. 

BMW Zagato
Konsept modelde kullanılan 5.9lt V12 silindir atmosferik-benzinli ünite standart Vanquish modelinde kullanılan motor ile aynı ancak Zagato konsepti için gücü 576ps'den 600ps'e çıkarılmış. Aşağıdaki videoda motorun ve egzoz sisteminin sesini dinlemek mümkün ve gerçekten de etkileyici sese sahip bir model olarak öne çıkıyor diyebiliriz. 

Aracın genel tasarımında ise İtalyan etkisi hemen belli oluyor. Özellikle arka tasarım ve ateş kırmızısı renk İtalyan tasarım anlayışını açıkça belli ediyorken ön tasarım tipik bir Aston Martin detayı olmasıyla aracın İngiliz genlerinin devam ettiğini vurguluyor. Bombeli tavan ise araca bambaşka bir hava katıyor ve aracın özelliklerini aerodinamizm yönünden vurguluyor. Ayrıca gövdenin oldukça hafif karbon fiber malzemeden üretildiğini belirtmekte fayda görüyoruz. Aracın içi ise mevcut Aston Martin modelleri ile oldukça benzer ancak daha farklı deri kaplamalar, renkler ve desenler kullanılmış. Zagato'yu vurgulayan Z harfi ve figürleri koltukların birçok yerinde kendini gösteriyor. Karbon fiber kaplamalar da aracın kasa malzemesini vurgular şekilde kokpitte çeşitli yerlerde de kullanılmış. 
İlgili Konular

PERFORMANS 1212561000610197197

Yorum Gönder Yorumlar

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item