Makyajlı VW Amarok 3.0 V6 turbo-dizel motor ile geliyor

Yakın bir zaman önce resmi çizimleri yayınlanan makyajlı VW Amarok'un 2 adet gerçek fotoğrafı yayınlandı. Önceki çizimlerden modelin ...

Yakın bir zaman önce resmi çizimleri yayınlanan makyajlı VW Amarok'un 2 adet gerçek fotoğrafı yayınlandı. Önceki çizimlerden modelin nasıl olacağını büyük bir oranda tahmin edilebiliyordu ve kokpitindeki büyük değişiklik gerçekten de makyajlanan bir model için oldukça dikkat çekiciydi. Ancak esas şaşırtıcı olan değişiklik makyajlı modelde kullanılmaya başlanacak yeni motorlar oldu.


Mevcut modelde 2.0lt 4 silindir turbo-dizel 140ps ve bi-turbo 180ps güce sahip motorlar kullanılıyordu. Yapılan resmi açıklamada bu motorların hala kullanılıp kullanılmayacağından bahsedilmiyor ancak kimsenin tahmin etmediği 3.0lt V6 silindir turbo-dizel motorun 3 farklı güç ile kullanılmaya başlanacağı belirtiliyor. 163ps, 204ps ve 224ps olarak 3 farklı güç seçeneği sunan bu motorlar 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzımanlarla tercih edilebilecek. 224ps güce sahip seçenekte maksimum torkun 550nm ve ortalama tüketim değerinin de 7.6lt/100km  olacağı açıklananlar arasında bulunuyor. 4x2 ve 4x4 seçeneklerinin ise hangi motor ve şanzımanlarla kombine edileceği henüz belli değil ancak üst seçeneklerde 4 tekerlekte fren diskler ve servo direksiyon sisteminin sunulacağı belirtiliyor. Ayrıca motor hacminin artması çekme kapasitesini de etkilemiş ve 3.2 ton olan kapasite 3.5 tona kadar yükselmiş.Bu kadar önemli bir motor değişikliğinden sonra kasadaki makyaj operasyon gerçekten de geri planda kalıyor diyebiliriz ancak tamamen yeniden tasarlanan ön tampon, daha fazla krom içeren ön ızgara ve yeni sunulmaya başlanacak olan 20 inch jant seçenekleri de dikkat çekiyor. Kokpitin neredeyse yeniden tasarlandığını zaten belirtmiştik. Modelin teknik detayları ve daha fazla katalog resimlerinin en geç önümüzdeki hafta açıklanacağını tahmin ediyoruz. Eylül ayında ise siparişlerin alınmaya başlanması bekleniyor. Diğer taraftan bu kadar yüksek bir motor seçeneği ile yıllık vergisi oldukça fazla yükselecek olan 4x4 seçeneğinin satışlarında ciddi düşüş beklenebilir. 4x2 seçeneğinin satışlarında ise artış bekliyoruz.

İlgili Konular

yeni vw amarok 4298995717407190927

Yorum Gönder Yorumlar

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item