Ken Block imzalı ilk Ford modeli Transit oldu

  Ünlü Ralli ve gösteri pilotu Ken Block için dünyadaki en popüler sürücülerden birisi demek hiç de abartı olmayacaktır. Monster ene...

 

Ünlü Ralli ve gösteri pilotu Ken Block için dünyadaki en popüler sürücülerden birisi demek hiç de abartı olmayacaktır. Monster enerji içecekleri, Hoonigan giyim yarış bölümü ve Ford sponsorluğunda gerçekleştirdiği şovlar ve yarışlar sürücüyü günden güne daha bilinir bir kişi haline getiriyor. Bunun kanıtı olarak da Ford marka bir aracın artık Ken Block imzalı özel bir versiyona kavuşmasını gösterebiliriz. 

Araç hakkında henüz detaylı bir bilgi bulunmuyor ancak Ken Block'un FIA World Rallycross Şampiyonası'nda kullandığı Ford Focus RS modeline benzer bir model beklentisinde olanlar ciddi anlamda şok olmuş olabilirler. Ünli sürücünün kendi hesabından paylaştığı fotoğraf ve bilgilere göre araç Ford ve WRC Ralli Takımı olan M-Sport birlikteliği sonucunda ortaya çıkan bir Ford Transit Van. 


Modelin motırunda herhangi bir modifikasyon var mı bilinmiyor ancak dış tasarımının normal Ford Transit'e göre ciddi anlamda değiştiğini söylemek mümkün. Aracın özel siyah jantları ralli dünyasının ünlü markası OZ tarafından temin edilirken aracın sportif sürüş özelliklerini ve hissini arttırmak için Eibach marka süspansiyon sistemi tercih edilmiş. Yapılan bu iki uygulama sayesinde araç yere yaklaşmış ve dolayısı ile sürüş pozisyonu da alçalmış.

Aracın dört bir tarafında kullanılan tampon ve spoylerler sayesinde ise abartıya kaçmadan oldukça sportif bir görünüm elde edilmiş diyebiliriz. Ayrıca aracı çeşitli yerlerinde yer alan Ken Block imzalı logolar sportif hissi daha da yükseltmiş. Hatta siyah rengi ve oturaklı görünüşü sayesinde geçtiğimiz yıllarda sinema filmi de çekilen bir zamanların ünlü televizyon dizisi A Takımı'nın efsane aracı GMC Vandura modelini bile andırıyor diyebiliriz. 

  


İlgili Konular

MİNİVAN 6221866520901213183

Yorum Gönder Yorumlar

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item