İşte Yeni Porsche Panamera

Porsche'nin sportif sedan modeli Panamera'nın 28 Haziran 2016 tarihindeki resmi tanıtımı öncesi stüdyo fotoğrafları görüntülendi....

Porsche'nin sportif sedan modeli Panamera'nın 28 Haziran 2016 tarihindeki resmi tanıtımı öncesi stüdyo fotoğrafları görüntülendi. Uzun bir zamandır kamuflajsız olarak da görüntülenen modelin genel tasarımı mevcut model ile benzese de artık çok daha orantılı bir görünüme kavuştuğunu söylemek yanlış olmaz.


Aracın ön ve arka görünümü makyajlanan ve ismi 718 olarak değiştirilen Cayman ve Boxter modellerine ciddi bir şekilde benziyor. Çok eleştirilen arka tasarım artık daha orantılı görünüyor ve araca yandan bakıldığı zaman C sütununda hissedilen kamburluk artık yok denecek kadar az. Bu da tasarımın çok daha sportif olmasını sağlamış. Ayrıca arka stop grubu mevcut modelden daha akıcı hatlara sahip olmasıyla dikkat çekiyor. 

Modelde sunulacak motorlar ile ilgili bir bilgi henüz bulunmuyor ancak yeni tasarlanan 4.0lt V8 çift-turbo motorun yeni Panamera'da yer alacağı resimlerden açık bir şekilde belli oluyor. Yeni V8 motorun Bentley ve Lamborghini modellerinde de kullanılacağına dair önemli ip uçları bulunuyor. Ayrıca bu motora sahip Panamera Turbo modelinin dünyanın en hızlı sedan otomobili olacağı da söylentiler arasında yer alıyor. 


Diğer taraftan 3.0lt V6 turbo-benzin ve dizel motorların da giriş seviyesi modellerde olacağına kesin bir gözle bakılırken 718 modelinde sunulmaya başlanan ve ülkemizde de satışına başlanan 2.0lt turbo-benzin 300ps motorun bu modelde olup olmayacağı ile ilgili bir bilgi henüz bulunmuyor. Ancak daha büyük ve daha ağır bir kasaya sahip olan BMW 7 Serisi ve Audi Q7'de bile artık 2.0lt motor sunuluyor olması bize göre 718 motoruna sahip 2.0lt Panamera'nın gerçek olabileceğini gösteriyor. Bu arada Porsche Panamera'nın rakibi olan Audi A7'de de 2.0lt motor bulunduğunu hatırlatmakta fayda görüyoruz.
İlgili Konular

yeni porsche panamera 3688289711559761005

Yorum Gönder Yorumlar

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item