BMW 1 Serisi Sedan tanıtıldı

BMW 2015 yılı sonunda 1 Serisi’nin sedan versiyonuna ışık tutacak Compact Sedan isminde bir konsept model tanıtmıştı. Bu konsept model sonunda hayat buldu. Her ne kadar elimizde şimdilik 1 adet resim olsa da bunun resmi olarak yayınlandığını biliyoruz. Daha fazla resim ve özellik yayınlandıkça farklı konu başlıkları altında gelişmelere değineceğiz.


BMW 1 Serisi Sedan konsept model için tıklayınız

Tanıtılan araç ile konsept model arasında tek resim üzerinden karşılaştırma yapılacak olursa konsept modelin çizgilerinin neredeyse aynen korunduğu açık bir şekilde görülebilir. Mevcut 1 Serisi HB modelinden detay bazında değişiklikler olsa da aracı farklılaştırmayı başarmış diyebiliriz. Aracın arka tasarımı ile ilgili henüz bir bilgi yok ancak konsept model ile benzer olacağı rahat bir şekilde tahmin edilebilir. 

Solda BMW 1 Serisi Sedan sağda konsept Compact Sedan
BMW ve Çin’deki kolu BMW Brilliance tarafından ortak bir proje ile tasarlanan araç ilk olarak Çin’de satışa sunulacak. Ancak Çin pazarının ülkemiz ile oldukça benzer olması nedeniyle ülkemize de kısa sürede geleceğini tahmin ediyoruz. Audi A3 Sedan ve Mercedes CLA gibi rakipleriyle mücadele edecek olan BMW 1 Serisi Sedan’da 1.5lt 3 silindirli 136ps benzinli ve 116ps dizel motorların önden çekişli 2 Serisi Active Tourer modelinde kullanılan 6 ileri otomatik ile kombine edilmesi beklenebilir.BMW ile ilgili diğer yayınlar için tıklayınız

BMW 1 Serisi Sedan
BMW Compact Sedan Concept – ön
BMW Compact Sedan Concept – arka
Facebook Comments