Yeni VW Crafter resmi çizimleri yayınlandı

VW markasının büyük boy ticari Van modeli Crafter yakın bir zaman sonra yenileniyor. 2006 yılında satışa sunulan mevcut kasanın tanıtımın...

VW markasının büyük boy ticari Van modeli Crafter yakın bir zaman sonra yenileniyor. 2006 yılında satışa sunulan mevcut kasanın tanıtımının üzerinden 10 yıl geçti ve bu sürede oldukça başarılı satış rakamlarına ulaşan araç yeni kasası ile bu başarıyı daha da ileriye taşıyacak gibi görünüyor. 

Resmi çizimlerden görüldüğü kadarıyla karşımıza modelin küçük kardeşi Transporter ve Caravelle benzeri bir tasarım çıkacak. Gösterişli ön panjur ve farlar sayesinde araç en azından çizimlerde oldukça sportif bir görünüme sahip. Özellikle camlı modelin yan camlarında en arkada bulunan kıvrım gerçekten araca hoş bir hava vermiş.


Yeni Crafter'ın tasarım aşamasında modeli kullanan kişilerle yakın bir şekilde çalışılmış ve şikayet konusu olan birçok nokta modelde iyileştirilmiş. Genel anlamda hem kabin kalitesi daha kaliteli bir yapıya sahip olacakken hem de yük ve yolcu taşıma alanı daha verimli şekilde kullanılabilecek. Ayrıca çok büyük bir kasaya sahip olmasına rağmen Cd (Drag Coefficient) yani aerodinamik kat sayı değeri başarılı bir şekilde 0.33 olarak elde edilmiş. Günümüzde bu değer otomobiller için ortalama olarak kabul edilse de bu derece iri bir ticari araç için gerçekten de çok iyi denilebilir. 


Kullanılacak motorlar ile ilgili henüz bir bilgi bulunmasa da mevcutta kullanılan 2.0lt bi-turbo 163ps motorun yeni versiyonu olan ve yeni Caravelle modelinde de kullanılan aynı özelliklerde ancak 204ps güç ve 450nm torka sahip motorun yeni Crafter'da yer alacağını düşünüyoruz. Bu motor mevcut motora göre hem çok daha kuvvetli hem de %20'ye yakın daha az tüketime sahip. Ayrıca eskiye göre çok daha aerodinamik bir model olması yakıt tüketimini daha da düşüreceği gibi sessizlik anlamında da büyük avantajlar sağlayabilir. Modelin sonbahar aylarında satışa sunulması planlanıyor ve fiyatında da önemli bir değişiklik gerçekleşmeyebilir.

VW ile ilgili diğer yayınlar için tıklayınızİlgili Konular

yeni vw crafter 4960949519122349360

Yorum Gönder Yorumlar

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item