Makyajlı Nissan X-Trail tanıtıldı

Nissan'ın D Segmenti Crossover modeli X-Trail Kuzey Amerika'da Rogue ismiyle satılıyor ve bu model de makyajlandı. Makyajsız vers...

Nissan'ın D Segmenti Crossover modeli X-Trail Kuzey Amerika'da Rogue ismiyle satılıyor ve bu model de makyajlandı. Makyajsız versiyonu X-Trail ile birebir aynı olması nedeniyle de X-Trail modelinin de aynı şekilde makyajlanacağını söyleyebiliriz. 2013 yılında tanıtılan model rakiplerinin çoğalmasıyla artan rekabet sonucu artık daha modern ve güçlü bir görünüme sahip oldu.

Aracın ön görünümünde en dikkat çeken değişiklik şüphesiz ki krom panjurun tampon ile beraber tamamen yeniden tasarlanmış olması olarak gösterilebilir. Daha büyük panjur sis farı tasarımı değişen tamponun içine doğru girmiş ve hem daha güçlü hem de daha boyutlu bir ön görünüm elde edilmiş. Farların şeklinde bir değişiklik yok ancak ledli gündüz şeritleri daha kalın bir görünüme sahip. 

Solda makyajlı Nissan X-Trail
Aracın arka tasarımında yapılan değişiklik ise önünde gerçekleşen kadar belirgin değil. Stop grubunun değişen iç tasarımı, tamponda tasarımı değişerek büyüyen kırmızı kedi gözleri ve tamponun altındaki krom çıta haricinde önemli bir değişiklik bulunmuyor. Aracın profil görünümü ise sadece etek kısmında bulunan plastiklerin üzerine eklenen krom çıta ile farklılaşmış denilebilir. 

Solda makyajlı Nissan X-Trail
Kokpitte ise en belirgin değişiklik direksiyon simidinin tamamen yeniden tasarlanmış olması ve sportif bir görünüme kavuşması olarak gösterilebilir. Ayrıca vites topuzu tasarımı da artık daha farklı. Havalandırma ızgaraları etrafındaki gri çıta ise artık parlak siyah olarak sunuluyor. Bir diğer dikkat çekici değişiklik ise torpido gözü tarafındaki çıtanın kaldırılarak kokpitin sağında kalan kısmın aracın döşeme seçeneği ile aynı olacak şekilde kaplanmış olması. Bu değişiklik lüks hissini önemli ölçüde arttırmış denilebilir. Yenilenen döşeme ve trim seçenekleri de makyaj operasyonuna katkıda bulunuyor. Yapılan değişiklikler sonucu kokpitin genel havası korunsa da kalite hissi önemli oranda artmış gibi görünüyor.

Solda makyajlı Nissan X-Trail
Tanıtılan model Kuzey Amerika versiyonu olduğu için motor seçeneklerinde farklılık var ancak ülkemizde satılan X-Trail'de sunulan 1.6lt turbo-dizel 130ps güce ve 320nm torka sahip motorda herhangi bir değişiklik olacağını sanmıyoruz. Ancak Renault'un aynı motor hacminde sunduğu 160ps gücündeki seçenek de sunulmaya başlanabilir. Bu motor modele oldukça fazla yakışacaktır. Gelişmeler oldukça konuya eklemelerde bulunacağız.

Nissan X-Trail'in 2013 yılından beri ülkemizde Honda CR-V modelinden başka rakibi bulunmuyordu. Alman premium markalar haricinde iki araçtan başka modelin olmadığı D-Crossover D-SUV sınıfına 2 önemli model 2017 yılında giriş yapıyor. Skoda Kodiaq ve Renault Koleos bu sınıfın en ucuzu olmaya aday araçlar olarak öne çıkıyor. Ayrıca Nissan X-Trail'in Türkiye'de yaklaşık olarak %8-%9 yüksek fiyatla satıldığını tahmin ediyoruz ve bunu Skoda kodiaq fiyat analizimizde tespit etmiştik. Bu nedenle rekabetin getireceği baskı ile makyajlı Nissan X-Trail fiyatlarında düşme bile beklenebilir. Modelin 2017 başında ülkemizde olmasını bekliyoruz.

İlgili Konular

SUV 7272160111042254963

Yorum Gönder Yorumlar

emo-but-icon

item