Peugeot katlanabilir elektrikli bisiklet tanıtıldı

Her ne kadar esas olarak bir otomobil sitesi olsak da iki tekerlekli teknolojileri ile de yakından ilgileniyoruz ve bu yönde ara ara yayı...

Her ne kadar esas olarak bir otomobil sitesi olsak da iki tekerlekli teknolojileri ile de yakından ilgileniyoruz ve bu yönde ara ara yayınlarımız oluyor. Bu doğrultuda Peugeot'un Paris Otomobil Fuarı için hazırladığı hem elektrikli hem de katlanabilir bisiklet oldukça fazla ilgimizi çekti.


Bu bisikleti özel kılan ise katlanabilir tarza başka bir elektrikli bisikletin Peugeot tarafından henüz sunulmuyor olması. Katlanabilen, evde çok fazla yer kaplamadığı gibi otomobil bagajına da sığabilen normal bisikletler artık oldukça fazla tercih ediliyor. Aynı şekilde elektrikli bisikletlere de önemli bir talep söz konusu. Peugeot, bu iki talebi ve ihtiyacı iyi görerek elini çabuk tutmuş ve bu ideal katlanabilen elektrikli bisikleti yakın bir zamanda da bisiklet ürün gamında ilk kez satışa sunacak. Fiyatı çok ucuz olmayabilir ancak kullanışlılığı ve pratikliği gerçekten de çok iyi. 

Bisiklette bulunan küçük lityum-ion pil tam dolu halde elektrikli motoru 30km boyunca besleyebiliyor ve bisiklet maksimum 20km/saat hıza çıkabiliyor. Normal bir ev prizinden şarj edilebilen pil  ayrıca araç içinde bulunan 12V çakmaklıktan da şarj edilebiliyor. Pilin tam dolması için ise 2 saatlik bir süre gerekiyor.  Sürüş sırasında pilin bitmesi durumunda ise pedallar kullanılarak yola aynen devam edilebiliyor. Evden işe, işten eve giden bir kişi için, işe ulaşınca bisikletin şarj edilebileceği düşünülürse günde 50-60km mesafe rahatlıkla alınabilir. 


Hem otomobil sevdalısı hem de bisiklet kullanmayı seven bir ekip olmamız nedeniyle bu tip bir bisiklet bizi gerçekten de heyecanlandırdı ancak ülkemizde bisiklet yollarının yetersiz olması ve araç sürücülerinin bisiklet kullanan kişilere karşı saygısız ve tehlikeli sürüş tarzı nedeniyle ancak gelişmiş ülkelerde ve sistemi tam olarak oturmuş şehirlerde rahat bir şekilde kullanılabileceğini düşündüğümüz bu harika bisiklet umarız ülkemize de gelir de test etme şansı buluruz. Ancak ülkemizde trafiği sıkıntılı büyük şehirleri bir kenara koyup özellikle tatil yerlerini düşünecek olursak bu bisiklet az yer kaplaması sayesinde oldukça ideal. Bu arada Peugeot eF01 adlı bisikletin 2017'nin ilk çeyreğinde Avrupa'da satışa sunulacağını da belirtmeden yazımızı bitirmeyelim. İlgili Konular

peugeot eF01 138992392470856063

Yorum Gönder Yorumlar

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item