Mercedes Maybach S650 Cabriolet tanıtıldı

Mercedes'in bir ana marka olmaktan çıkarıp alt marka olarak adlandırmaya başladığı Maybach Serisi'ne oldukça özel ve güzel bir mo...

Mercedes'in bir ana marka olmaktan çıkarıp alt marka olarak adlandırmaya başladığı Maybach Serisi'ne oldukça özel ve güzel bir model olan S650 Cabriolet modeli eklendi. 300 adet ile sınırlı sayıda üretilecek olan model Almanya'da 300.000Euro fiyat etiketine sahip. Porsche'nin en pahalı modeli olan 911 Turbo S Cabriolet modelinin 215.000Euro fiyata sahip olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Ancak Maybach S650 Cabrio oldukça nadir ve özel bir araç ve Porsche'nin fiyatını sadece örnek olması ve kafalarda canlanması açısından belirttik. Maybach S650 daha çok Bentey Continental GT Convertible modeli ile benzer boyut ve özelliklere sahip. Ancak 300 adet ile sınırlı tutulan üretim miktarı sayesinde model özel bir yerde konumlanıyor ve Bentley'in bile üzerine çıkıyor denilebilir. Sonuçta karşımızda oldukça ender ve koleksiyonluk bir araç bulunuyor.

Mercedes Maybach S600 Guard tanıtıldı

Maybach S650 modelinde bulunan kalite ve lükse değinmeye bile gerek duymuyoruz çünkü ultra lüks bir araçta kullanılabilecek en iyi materyalleri Mercedes bu araçta zaten fazlasıyla kullanmıştır. Ayrıca Mercedes'in geliştirdiği tüm teknolojiler de bu araçta bulunuyor. Bu nedenle görsellerin incelenmesinin yeterli olduğunu düşünüyoruz.

Diğer taraftan modelde kullanılan motor bir Mercedes klasiği ve 6.0lt V12 silindirli bir ünite. Çift turbo besleme ile desteklenen bu dev motor 630ps güce ve tam 1000nm torka sahip olmasıyla öne çıkıyor. Performans değerleri henüz belirtilmemiş olsa da aynı motora sahip AMG S65 Cabriolet modelinin 4.1 saniyede 0'dan 100km/saat hıza çıktığını belirtmekte fayda var. Maybach S650 modeli daha ağır ve konfor odaklı bir model olması nedeniyle yaklaşık 4.5 saniye hızlanma değerine sahip olabilir ve bu da krallara layık bir konforu neredeyse super sport bir otomobil kadar iyi bir şekilde sunabileceği anlamına geliyor.

Mercedes Maybach S600 Pullman Guard tanıtıldı


İlgili Konular

YENİLİK 19411971059298509

Yorum Gönder Yorumlar

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item