Subaru'nun dev SUV modeli Viziv geliyor

Subaru'nun SUV ve Crossover modelleri birçok kişi tarafından oldukça fazla beğenilir ancak özellikle ülkemizde satışları oldukça düşü...

Subaru'nun SUV ve Crossover modelleri birçok kişi tarafından oldukça fazla beğenilir ancak özellikle ülkemizde satışları oldukça düşük adetlerle gerçekleşiyor. Diğer taraftan A.B.D pazarında bu aracın değeri oldukça iyi bilinir ve satış rakamları da orantısal olarak ülkemize ve Avrupa'ya göre daha yüksektir. Bu doğrultuda marka devasa bir SUV modeli olan Viziv konseptini A.B.D'nin Los Angeles şehrinde halen devam etmekte olan otomobil fuarında tanıttı. Modelin istenilen satış rakamlarını yakalayamayan Tribeca modeli yerine geçeceği belirtiliyor. 

5.2mt uzunluk, 2mt genişlik ve 1.8mt yükseklik ölçüleri ile gerçekten de dev yakıştırmasını hak eden modelin dingil aralığı ise 2.98mt olarak açıklanıyor. Bu ölçüleri ile VW'in yeni tanıttığı Atlas modelinden bile büyük olan araçta konforlu bir 3.koltuk sırası olacağı düşünülüyor ve bu da aracın boyuna bakılınca mümkün görülüyor. Bu arada Range Rover modelinin bile 5mt uzunluğa sahip olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Ayrıca aracın genişlik, dingil aralığı ve yüksekliği de Range Rover'dan geri kalır gibi değil.


Modelde kullanılacak motor seçenekleri hakkında bir bilgi bulunmasa da 3.6lt V6 atmosferik-benzin motorun kullanılabileceği belirtiliyor. Hatırlanacak olursa yakın zaman önce tanıtılan VW Atlas modelinde de benzer bir motor bulunuyordu. Ancak VW 2.0lt turbo-benzin 240ps gücündeki üniteyi de seçenekler arasında bulunduruyor. 2018 başında satışına başlanması planlanan Subaru Viziv'de de bu tip bir motor seçeneğinin eklenebileceğini düşünüyoruz. 
İlgili Konular

SUV 6145035331757058995

Yorum Gönder Yorumlar

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item