Uzun VW Tiguan Allspace fotoğrafları görüntülendi

VW'in C Segmenti'nde yer alan Crossover modeli Tiguan ürün gamına, uzun dingil aralığına sahip yeni bir versiyon ekleniyor. Bu ve...

VW'in C Segmenti'nde yer alan Crossover modeli Tiguan ürün gamına, uzun dingil aralığına sahip yeni bir versiyon ekleniyor. Bu versiyon bazı ülkelerde 3.koltuk sırası ile satışa sunulacakken Çin gibi bazı ülkelerde de 3.koltuk sırası olmadan arka koltukların geriye alınarak diz mesafesinin çok daha rahat olacağı bir şekilde satışa sunulacak. Yukarıdaki kapak görselinden de anlaşılacağı gibi en az uzun versiyon Mercedes S Serisi kadar rahat bir diz mesafesi olacağı anlaşılıyor.

Hyundai Tucson - Kia Sportage - Nissan Qashqai - Renault Kadjar - VW Tiguan karşılaştırması

Dingil aralığı 110mm artacak olan modelin arka kısmında da bir miktar uzama gerçekleşecek. Aracın ön görünümünde herhangi bir değişiklik yok anca profilden bakıldığı zaman dingil aralığının artmasının etkisi ile daha iri görünen modelin arka kısmının uzaması da C sütununun daha değişik tasarlanmasına neden olmuş gibi görünüyor. 

Solda VW Tiguan sağda VW Tiguan XL C sütunu tasarım farkı
Uzatılmış dingil aralığına sahip olan VW Tiguan modelinin ülkemize ve Avrupa'ya büyük bir ihtimalle 3.koltuk sırası ile Tiguan Allspace adı altında geleceği tahmin ediliyor. Bu model D Segmenti 3.koltuk sırasına sahip SUV/Crossover modelleri Nissan X-Trail ve Renault Koleos gibi modellerle rekabet edecek. Ancak arka koltukta da rahatına düşkün olan insanımız için belki Çin için üretilecek olan Tiguan L versiyonu da getirilebilir diye düşünüyoruz. Tiguan L ve Tiguan AllSpace modelleri önümüzdeki ay yapılacak olan Detroit Otomobil Fuarı'nda resmi olarak tanıtılacak ve Avrupa'da satışına da yaz aylarında başlanacağı tahmin ediliyor. Tiguan AllSpace modelinin ülkemizde normal versiyona göre yaklaşık %10 daha pahalı olacağı tahmin edilebilir.


İlgili Konular

vw tiguan allspace ne zaman 8694437594715362810

Yorum Gönder Yorumlar

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item