Mercedes Maybach G650 geliyor

Mercedes, Maybach'i geçtiğimiz yıllarda ayrı bir marka olarak konumlandırmış, ancak Rolls Royce ve Bentley karşısında planladığı satı...

Mercedes, Maybach'i geçtiğimiz yıllarda ayrı bir marka olarak konumlandırmış, ancak Rolls Royce ve Bentley karşısında planladığı satış adetlerini elde edememişti.  Bu nedenle de yaptığı strateji değişikliği sonrası Mercedes'in bir alt markası haline getirmişti. Sonuçta mevcut modelleri daha özel aksesuarlarla daha özel bir hale getiren marka çok daha düşük maliyetlerle çok daha yüksek satış adetlerine ulaşmayı başardı.


Maybach adlandırmasını S Serisi ile başlatan marka bunu diğer serilere de yayacağını belirtmişti. Hatta E Serisi ve GLS'nin Maybach modelleri yakın bir zaman içinde bekleniyordu. Diğer taraftan Mercedes sağ gösterip sol vurdu ve bu iki model yerine Maybach'lere G Serisi ile devam etmeye karar verdi. Hatırlanacak olursa G Serisi'nin AMG'nin hünerli ellerinde inşa edilmiş 6 ve 4 tekerlekli yerden oldukça yüksek çok özel modelleri zaten mevcut. İşte bu modellere benzer bir şekilde bu sefer de daha farklı bir yapıdaki G Serisi, Maybach ile hayat bulmuş oldu. 


Önümüzdeki ay yapılacak olan Cenevre Otomobil Fuarı'nda resmi tanıtımı yapılacak olan aracın oldukça kaliteli bir şekilde çekilmiş videosu ise bugün gayri resmi olarak yayınlandı. AMG'nin 65 serilerinde kullandığı 6.0litre V12 silindir bi-turbo 630ps güce ve 1000nm torka sahip motorun bulunduğu Maybach G650 modelinin en büyük özelliği ise arka yolcu bölmesinin sürücü tarafından bir bölme ile ayrılmış olması ve üstünün de açılabilmesi. Arka bölümde diz mesafesini büyütebilmek için ise aracın 2 dingil arası mesafesi arttırılmış gibi görünüyor. Bu tip bir üstü açık ve uzatılmış yapıyı Mercedes'in efsane modellerinden bir tanesi olan 600 Pullman Landaulet modelinden tanıyoruz ve öyle görünüyor ki bu efsane Maybach G650 ile geri döndü. 


Aracın fiyatı konusunda bir tahminde bulunmak gerekirse; Daha iri bir model olan 6 tekerlekli V8 motorlu G63 6x6 modelinin A.B.D fiyatı yaklaşık 500.000Dolar. Bize göre Maybach fiyatı 2 eksik tekerleğine rağmen 6x6 model ile aynı olabilir. Hatta V12 motoru, Maybach adı ve üstü açık Landaulet imajı düşünülürse daha bile pahalı olabilir diye düşünüyoruz. Modelin en iyi müşterileri ise şüphesiz diktatörler, petrol ve doğalgaz zengini Arap ve Rus iş adamları ve abartıyı seven bazı çok zengin kişiler olacaktır diye düşünüyoruz. 


İlgili Konular

VİDEO 8363900292845879837

Yorum Gönder Yorumlar

emo-but-icon

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item