Mercedes Maybach G650 Landaulet tanıtıldı

Mercedes'in bir ana markadan alt markaya dönüştürdüğü Maybach ailesi genişlemeye devam ediyor. Daha önce S Serisi ile kendini göstere...

Mercedes'in bir ana markadan alt markaya dönüştürdüğü Maybach ailesi genişlemeye devam ediyor. Daha önce S Serisi ile kendini gösteren marka en son olarak G Serisi ile kendisini gösterdi. Geçtiğimiz günlerde resmi olmayan bir video ile karşımıza çıkan Mercedes Maybach G650 modeli, markanın belki de en efsane araçlarından birisi olan 600 Pullman Landaulet'den esinleniyor. Makam bölmesinin üstü açılabilen araçta ayrıca ön ile arka arasında limuzinlere benzeyen otomatik açılıp kapatılabilen bir gizlilik paravanı bulunuyor. 

Mercedes 600 Pullman Landaulet
Yerden tam 45cm yüksek olan modelde kullanılan 325/55 R22 lastikler ise görünümün devasa olmasına katkıda bulunuyor. Ayrıca aracın bu arazi odaklı görünümü sadece görüntüde değil. G Serisi zaten başlı başına özel bir arazi aracı ve G Serisi'nin AMG'nin hünerli ellerinde inşa edilmiş 6 ve 4 tekerlekli yerden oldukça yüksek çok özel modelleri zaten mevcut. %100 kilitlenebilir diferansiyel ise aracın arazi kabiliyetini çok daha iyi seviyelere getirebiliyor. Açıkçası şu anda piyasada satılan ve seri olarak bir marka tarafından üretilen bu kadar fantastik bir başka otomobil modeli ve serisi bulunmuyor diyebiliriz. 

Solda AMG G63 6x6, sağda AMG G63 4x4
Önümüzdeki ay yapılacak olan Cenevre Otomobil Fuarı'nda resmi tanıtımı yapılacak olan aracın oldukça kaliteli bir şekilde çekilmiş videosu ise bugün gayri resmi olarak yayınlandı. AMG'nin 65 serilerinde kullandığı 6.0litre V12 silindir bi-turbo 630ps güce ve 1000nm torka sahip motorun bulunduğu Maybach G650 modelinin en büyük özelliği ise arka yolcu bölmesinin sürücü tarafından bir bölme ile ayrılmış olması ve üstünün de açılabilmesi. Arka bölümde diz mesafesini büyütebilmek için ise aracın 2 dingil arası mesafesi arttırılmış. Sınırsız arazi yeteneğini S Serisi'nin lüksü ve rahatlığı ile buluşturan modelin A.B.D'de 500.000Doalrın üstünde bir fiyata satılacağı tahmin edilebilir. 
İlgili Konular

YENİLİK 4283080613156970262

Yorum Gönder Yorumlar

emo-but-icon

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item