Mercedes AMG GT4 Konsept tanıtıldı

Geçtiğimiz günlerde resmi olmayan bir fotoğrafını yayınladığımız Mercedes'in AMG GT modelinin 4 kapılı versiyonu GT4, yüzünü ve tekni...

Geçtiğimiz günlerde resmi olmayan bir fotoğrafını yayınladığımız Mercedes'in AMG GT modelinin 4 kapılı versiyonu GT4, yüzünü ve teknik verilerini tamamen gösterdi. 2019 veya 2020 yılında piyasaya çıkması beklenen modelin konsepti olan bu araç büyük ihtimalle çok büyük bir değişikliğe uğramadan sadece abartı bazı detaylarından kurtularak Porsche Panamera'nın karşısına dikilecek gibi görünüyor. 

Sivri ve daha keskin burun ve motor kaputu tasarımı ile AMG GT'den ayrılan konsept modelin genel tasarımı oldukça dinamik. Bu tasarım anlayışı, günden güne yayılmaya devam eden Sportback-4 Kapılı Coupe tasarım anlayışında Mercedes'in önümüzdeki yıllarda tanıtmayı planladığı C ve E Serisi 4 kapılı Coupe modelleri ve önümüzdeki yıl tanıtılacak yeni CLS için de bazı izler taşıyor olabilir diye düşünüyoruz.

Modelde kullanılan motor ise oldukça abartı ve böyle üretilmesi durumunda GT4'ü Super Sport araç performansı kazandırıyor diyebiliriz. Halen AMG GT ve E63 modellerinde kullanılan 4.0lt V8 bi-turbo motor ile beraber kullanılan elektrik motorları sayesinde toplam güç 800ps olarak açıklanıyor ve bu sayede konsept modelin 0-100km/saat hızlanmasını 3 saniyenin altında bir sürede gerçekleştireceği belirtiliyor. 

Yakın zaman önce tanıtılan Porsche'nin  Panamera Turbo S E-Hybrid modeli aynen 4.0lt bi-turbo motor ve elektrik motorlarına sahip ve 680ps güç-850nm tork üretebiliyor. Bu sayede modelin 3.4 saniyede 0'dan 100km/saat çıkabildiği ve 310km/saat maksimum hıza sahip olduğu belirtiliyor. Mercedes'in sunacağı 800ps'lik güce daha 2-3 yıl olduğu düşünülürse oldukça mantıklı ve bu nedenle de 3 saniyenin altında bir hızlanma ve 320-330km/saat maksimum hız gayet mümkün görünüyor. 


İlgili Konular

mercedes amg gt4 4800060858882452944

Yorum Gönder Yorumlar

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item