Makyajlı VW Golf fiyatları açıklandı

VW'in C Segmenti HB modeli Golf yakın bir zaman önce makyajlanmış ve bazı yeni özelliklerle beraber yeni motorlara da kavuşmuştu. Ülk...

VW'in C Segmenti HB modeli Golf yakın bir zaman önce makyajlanmış ve bazı yeni özelliklerle beraber yeni motorlara da kavuşmuştu. Ülkemize gelmesi ise bu günleri buldu ve modelin fiyat listesi de açıklandı. Daha önce de belirttiğimiz gibi 1.0lt TSi motor seçeneklere dahil edilirken tamamen yeniden tasarlanan 1.5lt TSi motorun yaz aylarında gelmesi bekleniyor. Bu motor yerine yaklaşık 2 yıl önce elden geçirilen 1.4TSi 125ps ve 150ps motorların kullanılmasına makyajlı Golf'de şimdilik devam ediliyor. 


Aşağıdaki fiyat listesinden de görülebileceği gibi 1.0lt TSi motora, 6 ileri manuel şanzımana ve Midline Plus donanım paketine sahip baz model makyajlı VW Golf 83.200TL'den başlıyor. Yakın bir zaman önce yaptığımız analizde, yurt dışı fiyatlarında düşmeye paralel olarak Türkiye fiyatlarında da düşme meydana gelebileceğini ve fiyatının da 80.000TL'nin hemen altında başlaması gerektiğini tespit etmiştik. Ancak öyle görünüyor ki Doğuş Oto bu durumu pek dikkate almamış ve Euro kurunda analiz yaptığımız tarihten itibaren düşüş olmasına rağmen fiyatlara yansıtmamış. 


Diğer taraftan 1.6lt TDI motora, 7 ileri DSG şanzımana ve Highline donanıma sahip modelin fiyatı 122.700TL olarak açıklanıyor. Biz de bu modelin 120.000TL civarında bir fiyata sahip olabileceğini tahmin etmiştik. Öyle görünüyor ki farklı bir taktikle üst seviye özelliklere sahip modelin fiyatı için daha fazla çaba sarf edilmişken alt özelliklere sahip modelin fiyatı bir miktar şişirilmiş. Bu da bir nevi satış taktiği gibi görülüyor. 


Makyajlı VW Golf 2017 fiyat listesi

İlgili Konular

yeni vw golf fiyat 3521822506449065159

Yorum Gönder Yorumlar

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item