Böyle olur Bugatti'nin bisikleti

Dünyanın en pahalı ve yüksek hıza çıkabilen otomobili unvanını Veyron modelinden beri kimseye kaptırmayan Bugatti, en son olarak Chiron m...

Dünyanın en pahalı ve yüksek hıza çıkabilen otomobili unvanını Veyron modelinden beri kimseye kaptırmayan Bugatti, en son olarak Chiron modelini tanıttı ancak henüz resmi bir hız rekoru açıklanmadı. Buna rağmen aracın seri üretim en yüksek hıza çıkabilen otomobil olmasına kesin bir gözle bakılıyor. W16 silindirli 1500hp güç ve 1600nm torka sahip motora sahip Chiron'un 450km/saat hızı zorlaması bekleniyor. 

Bu arada aracın fiyatının A.B.D'de 2.6 milyon dolar olduğunu da  belirtmeden geçmeyelim. Ülkemizde uygulanacak vergilerle bu fiyat yaklaşık 8 milyon dolara yani yaklaşık 30 milyon TL'ye denk geliyor. Bu derece yüksek bir satış fiyatına sahip, tek bir model satışını yapan markanın ayrıca giyim aksesuar mağazası da bulunuyor ve fiyatlar da doğal olarak aracın kendisi kadar uçuk. 

Diğer taraftan butik mağaza işine oldukça ısınan ve elde ettiği gelirden memnun olan Bugatti, şimdi de oldukça özel malzemelerden üretilmiş ve aerodinamik özellikleri çok iyi bir bisiklet modeli tanıttı. Bilindiği gibi birçok marka otomobillerin yanında özel bisiklet modellerini de müşterilerine bir aksesuar olarak sunuyor ancak Bugatti'nin bisikleti kendisi gibi özel mi özel denilebilir. Tamamen karbon fiber malzemeden üretilen bu özel bisiklet sadece 5kg ağırlığında ve gidon tutamaklarında da darbeleri emen bir amörtisor sistemi olduğu belirtiliyor. Ancak bunu fotoğraflardan anlamak pek de mümkün değil. Sadece 667 adet üretilecek olan Bugatti bisikletin satış fiyatı ise A.B.D'de 39.000Dolar olarak açıklanıyor ki, bu fiyat A.B.D'de satılan 0km Ford Focus RS ile aynı. Ülkemizde ne kadar fiyata satılabilir diye düşündük ancak aracın fiyatı ile orantılamak yanlış olacağı için bu düşüncemizden vazgeçtik. Ancak yine de 100.000Dolara yakın olur diye düşünüyoruz. 

İlgili Konular

GÜNCEL 5379958660137337510

Yorum Gönder Yorumlar

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item