Yeni BMW Z4 Konsepti kendini gösterdi

BMW'nin Toyota ile birlikte geliştirdiği, adının Z4 mü yoksa Z5 mi olacağı henüz tam olarak bilinmeyen modelinin ete kemiğe bürünm...


BMW'nin Toyota ile birlikte geliştirdiği, adının Z4 mü yoksa Z5 mi olacağı henüz tam olarak bilinmeyen modelinin ete kemiğe bürünmüş konsepti tanıtım öncesi sızdırıldı. Kendisinden daha fazla merakla beklenen Toyota Supra ile aynı motor, şanzıman ve platforma sahip olacak modelin kokpitinin bile Supra ile aynı olma ihtimali bulunuyor. 

A.B.D'de her yıl 20 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen Pebble Beach Concours d’Elegance etkinliği ile tanıtılacak olan konsept model her ne kadar üretim modeli olmasa da, BMW'nin son yıllarda konseptleri üretim modellerine oldukça yakın bir şekilde tasarlaması nedeniyle önemli bir yere sahip diyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde tanıtılan BMW 8 Serisi ile de büyük benzerlikler taşıyan bu konsept, yerini alacağı ve geçtiğimiz günlerde üretimi tamamlanan Z4 modeline göre çok büyük değişiklikler barındırıyor. Ayrıca yine bir konsept model olan BMW X2'de de yer alan böbreğin ters açılı yerleşimi bu modelde de aynen tercih edilmiş. Hem 8 Serisi, hem X2 hem de yeni Z modelinde ters açılı BMW böbreği tercih edilmesi, marka açısından önemli bir devrim olarak nitelendirilebilir. 

Bu arada Pebble Beach Concours d’Elegance etkinliğinin 20 Ağustos'ta başlayacağı düşünülürse, araç ile ilgili daha fazla detayı 2-3 gün içerisinde verebileceğimizi düşünüyoruz. 
İlgili Konular

yeni bmw z4 8643954373344538241

Yorum Gönder Yorumlar

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item