Honda'nın Çin'e özel sportif SUV modeli; Avancier

Günümüzde bölgeden bölgeye değişen alışkanlıklara, otomotiv pazarının da kayıtsız kalma gibi bir ihtimali olamazdı. Düşük satış adetle...


Günümüzde bölgeden bölgeye değişen alışkanlıklara, otomotiv pazarının da kayıtsız kalma gibi bir ihtimali olamazdı. Düşük satış adetleri olan pazarlara özel araçlar çok olmasa da, yüksek satış rakamları olan pazarlara özel araç sayısı oldukça fazla ve bu pazarlar arasında da rahatlıkla A.B.D ve Çin başı çekiyor diyebiliriz. Yıllardır dünyadaki en büyük pazar olma tacını taşıyan A.B.D, son 2 yıldır bu tacı Çin'e kaptırdı. Üreticilerde buna kayıtsız kalmayıp bu dev ülkeye özel araçlarını çeşitlendirmeye başladı. Bu araçlar genellikle dingil mesafesi artırılmış lüks özelliklere sahip araçlardan oluşuyor ve yerden yüksek olma özelliği taşıyan araçların da sayısı hiç mi hiç az değil. 


Bu doğrultuda ilk aracımız;  Honda'nın Çin'e özel olarak tasarladığı Avancier modeli

                                                             Honda Avancier

Honda'nın geçtiğimiz yıl Şangay otomobil fuarında tanıttığı Concept D'den izler taşıyan Avancier, markanın yeni tasarım felsefesiyle şekillenmiş. Üretimi Honda'nın Çin'deki yerel ortağı olan Guangzhou-Honda tarafından üstlenilen Avancier, İkizi U-RV İle beraber Japon üretecinin Çin'deki en büyük aracı olma unvanını taşıyor.  Platformu ise Honda'nın A.B.D'de büyük SUV ve Pick-Up'larında kullandığı Alabama platformu.


Tasarımında fark ettiğimiz ilk önemli detay, SUV/COUPE tarzının harmanlanması ve ortaya çıkan çok güzel Sportif SUV ayrıntılarıydı. Ayrıca 2.8mt dingil mesafesi ile arka tarafta oldukça makul diz mesafesi sağlayan Avancier, 4816mm uzunluk, 1942 mm genişlik ve 1669mm yükseklik ölçüleriyle de D ve E Segmentlerinin her ikisine de göz kırpmayı başarıyor. Ön tarafından baktığımızda kalın krom ızgara ve led farlar çok güzel bütünleşmiş ve aracı kaslı göstermeyi başarmış. Aracın yan tarafına baktığımızda ise bizi 19  inch jantlar ve eğimli C sütunu karşılıyor. Sırf bu eğim bile aracı fazlasıyla sportif göstermeye yetmiş diyebiliriz. Aracın arka tarafına geldiğimizde ise Subaru Levorg'tan tanıdık C formundaki stop lambaları ve onu tamamlayan krom çubuk göze çarpıyor. Krom kaplamalı çift egzoz çıkışları da araca güzellik katan detaylardan biri olmuş diyebiliriz. 


İç tasarımda ise lüks ve sade tasarım bize kapıyı açar açmaz merhaba diyor. Üç kollu direksiyon simidi sportifliği vurgularken, kullanılan ahşap malzemeler arabanın lüks amacına katkıda bulunuyor. Ön konsolda görev yapan 8 inch genişliğindeki dokunmatik ekrana sahip bilgi eğlence sistemi ise Honda Connect işletim sistemiyle birlikte geliyor .Honda'nın Premium markası Acura modellerinden alıştığımız vites düğmeleri ise aracın sportif ve lüks hissine  katkıda bulunuyor. ü Diğer taraftan üst donanım paketlerinde gelen koltuk ısıtmalar ve üç yönlü klima ise yolculukları daha keyifli hale getiriyor. 


Teknolojik yönden oldukça cömert davranan Avancier, üst donanımlara çıktıkça ekstra hoparlör - koltuk ısıtma soğutma Honda Sensing özelliklerini sunuyor. Motor ve şanzımanına geldiğimizde ise  araçta 2 farklı turbo destekli motor ve 2 de şanzıman seçeneği bulunuyor.

1.Seçenek

Motor :1.5lt turbo-benzin VTEC 190ps, 243nm 
Maksimum hız :198km/saat
Şanzıman :Cvt (7 ileri programlanmış)
Yakıt tüketimi : 7.6lt/100km (şehir içi) 6.1lt/100km (şehir dışı)
Ağırlık : 1708kg

2. Seçenek

Motor :2.0lt turbo-benzin VTEC 268ps güç, 370nm tork
Maksimum hız: 208km/saat
Şanzıman: 9 ileri ZF
Yakıt tüketimi : 4x2 - 8.1lt/100km (şehir içi) 6.4lt/100km(şehir dışı), 4x4 - 8.7lt/100km (şehir içi) 6.7lt/100km (şehir dışı)
Ağırlık : 4x2 1750kg, 4x4 1881kg

Ahmet Turhanalp

İlgili Konular

honda avancier türkiye 4976357523273964539

Yorum Gönder Yorumlar

emo-but-icon

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item