Jetta 2018 tamamen kamuflajsız görüntülendi

Yeni Jetta 2018 ; VW’in Meksika’da üretilen C Segmenti Sedan modeli Jetta, yakın bir zaman sonra yapılacak tanıtımı öncesinde tamamen kamuflajsız olarak görüntülendi. Zaten büyük olan boyutları daha da büyüyen ve oldukça iri bir görünüme sahip olan model, abisi VW Passat’a oldukça benzer bir ön tasarıma sahip olmasıyla dikkat çekiyor.


11.12.2017 tarihinde VW tarafıdan yayınlanan VW Jetta 2018 çizimi

Yeni VW Jetta resmi çizimi
Diğer taraftan aracın yan tasarımı hem yerini aldığı modelden hem de abisinden daha farklı bir görünüme sahip. Ancak özellikle arka kısmın yan görünümü Skoda Superb’i anımsatıyor. VW’in birçok modelinde farklı ölçülerle kullandığı MQB platformuna sahip olacak olan modelin motor ve şanzıman seçeneklerini ise tahmin etmek oldukça kolay.
1.0lt turbo-benzin 115ps motor ile başlayan seri, 1.5lt turbo-benzin 130ps ve 150ps motorlar ile devam edecektir. Ayrıca bir türlü kullanılmaya başlanamayan 1.5lt 120ps turbo-dizel motor yerine ilk başlarda halen birçok VW Grubu aracında kullanılan 1.6lt hacmine sahip 120ps gücündeki turbo-dizel motor kullanılabilir. Ayrıca bu motorların tümünün 6 ileri manuel ve 7 ileri DSG şanzıman ile kullanılması da kesin diyebiliriz.
Yeni Jetta 2018 yılı 2. çeyreğinde ülkemizde satılmaya başlanabilir ve fiyatı da %5-%7 oranında artabilir. Meksika’da üretilmesinin de etkisi ile avantajlı bir fiyata sahip olan Jetta, ülkemizde diğer VW modellerinin aksine daha makul fiyatlarla satılıyor. Üstelik Meksika’dan gelen araçlara özel ek bir vergi olmasına rağmen.
13.12.2017 tarihinde VW tarafıdan yayınlanan VW Jetta iç ve dış çizimler

Facebook Comments