Yeni VW Jetta tamamen kamuflajsız görüntülendi

VW'in Meksika'da üretilen C Segmenti Sedan modeli Jetta, yakın bir zaman sonra yapılacak tanıtımı öncesinde tamamen kamuflajsı...


VW'in Meksika'da üretilen C Segmenti Sedan modeli Jetta, yakın bir zaman sonra yapılacak tanıtımı öncesinde tamamen kamuflajsız olarak görüntülendi. Zaten büyük olan boyutları daha da büyüyen ve oldukça iri bir görünüme sahip olan model, abisi Passat'a oldukça benzer bir ön tasarıma sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Diğer taraftan aracın yan tasarımı hem yerini aldığı modelden hem de abisinden daha farklı bir görünüme sahip. Ancak özellikle arka kısmın yan görünümü Skoda Superb'i anımsatıyor. VW'in birçok modelinde farklı ölçülerle kullandığı MQB platformuna sahip olacak olan modelin motor ve şanzıman seçeneklerini ise tahmin etmek oldukça kolay. 1.0lt turbo-benzin 115ps motor ile başlayan seri, 1.5lt turbo-benzin 125ps ve 150ps motorlar ile devam edecektir. Ayrıca bir türlü kullanılmaya başlanamayan 1.5lt 120ps turbo-dizel motor yerine ilk başlarda halen birçok VW Grubu aracında kullanılan 1.6lt hacmine sahip 120ps gücündeki turbo-dizel motor kullanılabilir. Ayrıca bu motorların tümünün 6 ileri manuel ve 7 ileri DSG şanzıman ile kullanılması da kesin diyebiliriz. 

Modelin ülkemize 2018 yılı başında gelmesini bekliyoruz ve fiyatı da %5-%7 oranında artabilir. Meksika'da üretilmesinin de etkisi ile avantajlı bir fiyata sahip olan Jetta, ülkemizde diğer VW modellerinin aksine daha makul fiyatlarla satılıyor. Üstelik Meksika'dan gelen araçlara özel ek bir vergi olmasına rağmen. 
İlgili Konular

yeni vw jetta türkiye 6448776658046347879

Yorum Gönder Yorumlar

emo-but-icon

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item