BMW X7 Concept tanıtım öncesi ortaya çıktı

BMW'nin F Segmentinde yer alacak olan Crossover modeli X7 önümüzdeki günlerde başlayacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı'nda kon...


BMW'nin F Segmentinde yer alacak olan Crossover modeli X7 önümüzdeki günlerde başlayacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı'nda konsept hali ile görücüye çıkacaktı ancak tanıtıma sayılı günler kala aracın görüntüleri internete sızdı. 

Profil görüntüsü BMW'nin diğer Crossover modellerine göre çök büyük bir fark barındırmasa da, özellikle ön görünüm oldukça abartılı BMW böbreği ve incecik kısık farlar nedeniyle oldukça farklı görünüyor diyebiliriz. Açıkçası bu abartı görünüm umarız sadece konsept modelde yer alır çünkü orantısızlık adeta akıyor diye düşünüyoruz. Ancak BMW'nin son yıllarda konsept modellerini üretim modellerine ciddi şekilde yakın tasarlaması, devasa böbreğin karşımıza üretim modelinde de çıkabileceğini gösteriyor.

Zevkler ve renkler tartışılmaz ve bu yeni ön görünümü mutlaka beğenenler çıkacaktır ancak bize göre BMW X7 bu haliyle; 3.sınıf bir atölyede sonradan bir şeylere benzetilmeye çalışılmış şekilde tekrar imal edilmiş bir tasarıma sahip gibi görünüyor. Aracın arkasında ise ön farların kısık yapısı stoplara etki etmiş ve arka tampon detayları da ön tampona oldukça benzer bir yapıya sahip. Kokpit ise günümüz BMW modelleri ile hemen hemen aynı ve ayrıca i8 modelinden de fazlasıyla detaya sahip. 

Modelde kullanılacak motorlar için herhangi bir açıklama şimdilik yok ancak tahmin etmek de hiç zor değil. Giriş seviyesinde BMW'nin sıralı 6 silindirli 3.0lt turbo benzin ve dizel motorları yer alabilecekken 4.4lt V8 turbo-benzin motor orta seviyede karşımıza çıkabilir. V12 motor ise ürün gamının en üstünde yer alabilir. BMW X7'nin F Segmenti rakipleri ise LR Range Rover, Mercedes GLS, Lexus LX, Infiniti QX, Cadillac Escalade ve Lincoln Navigator gibi modellerden oluşuyor. Modelin 2018 yılı ortalarında satışta olması bekleniyor ve fiyat seviyesi de Mercedes GLS ile hemen hemen aynı olacaktır. 3.0lt 6 silindirli motorlar ile 750.000TL seviyesinden başlayabilir diye düşünüyoruz. 

İlgili Konular

KONSEPT 456158723487622811

Yorum Gönder Yorumlar

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item