Bugatti - Koenigsegg hız rekabetine şimdi de Hennessey mi dahil oluyor?

Hyper Sport araçlar arasındaki hız çılgınlığının Bugatti Chiron'un 0-400km/s-0 rekoru ile başlayıp, Koenigsegg'in Bugatti'...


Hyper Sport araçlar arasındaki hız çılgınlığının Bugatti Chiron'un 0-400km/s-0 rekoru ile başlayıp, Koenigsegg'in Bugatti'nin rekorunu Agera RS modeli ile çok daha iyi bir derece ile geliştirmesi devam ediyor... derken, dengeleri değiştirecek bir denemenin bu sefer de Amerikan modifiye ve otomobil markası Hennessey'den geleceğini gösteren resmi bir görsel yayınlandı.

Aslında Hennessey firması diğer 2 marka gibi herkesin çok bildiği bir marka değil. Ancak gerek ürettikleri az sayıda oldukça hızlı model gerekse de çok çeşitli spor otomobilleri modifiye etmeleri ile adından fazlasıyla söz ettirmiş bir Amerikan markası diyebiliriz. Örneğin geçtiğimiz aylarda tanıtılan ve yaklaşık 2.3 saniyede 0'dan 100km/s hıza çıkabilen "Şeytan" lakaplı Dodge Challenger SRT Demon modeline rakip olarak Camaro Exorcist yani "Şeytan çıkaran" modelini piyasaya sürmüştü. Ayrıca firmanın Ford'tan tutun Honda'ya ve Lamborghini'ye kadar birçok farklı araç için modifiye seçenekleri bulunuyor.


Durum böyleyken, anladığımız kadarıyla hız denemeleri yapılan Hennessey Venom F5 yani "Yılan Zehiri" modeli deyim yerindeyse gümbür gümbür geliyor gibi görünüyor. Hennessey tarafından resmi olarak yayınlanan 1 adet fotoğrafta Venom F5 modeli arkadan görünüyor ve aracın sağında da 483km karşılığı olan "Hız sınırı 300Mil" tabelası görülüyor. 

Hennessey'in resmi olarak yayınladığı Venom F5 ve 300mil maks. hız tabelası görseli
Tabii bu hızın ne kadar yüksek bir hız olduğunu vurgulamak için Bugatti Chiron modeline göz atmak önemli. Bugatti Chiron modelinde yer alan hız göstergesi 500km/s ve aracın fabrika tarafından açıklanan resmi maksimum hızı da 454km/s olmasıyla öne çıkıyor. Ancak şu ana kadar yapılan denemelerde Chiron en yüksek 420km/s hızı gördü. Kısacası Hennessey Venom F5 ile 483km/s'lik bir hız denemesi yapılacağı anlaşılıyor ve hız, Hypersport modeller arasında yeni bir rekabete neden olabilir. Tabii bu tip bir hız denemesi yapılırken 0-400-0 denemesi de gerçekleştirilip Koenigsegg'in rekoru test edilir mi bilinmez ancak bu yeni denemenin birçok taşı yerinde oynatacağı da açık bir şekilde anlaşılıyor. 
İlgili Konular

koenigsegg 1835605716895841724

Yorum Gönder Yorumlar

Sosyal Medya

Arama

Facebook

item