0
85

Ford, tamamen yeni Tourneo Courier ve tamamen elektrikli kardeşi E-Tourneo Courier’in örtüleri kaldırdı. Modern teknoloji ve akıllı pratiklik özellikleri sunan yeni modeller sırasıyla 2023 ve 2024’te Avrupa’da satışa sunulacak. Ford Transit Courier küçük hafif ticari aracın koltuk yerleşimleri, SUV’lerden ilham alan bir dizi tasarım ile kendini gösterdi.

2014 yılında tanıtılan selefi gibi, ikinci nesil Transit/Tourneo Courier, hem benzini hem de yeni tanıtılan tamamen elektrikli aktarma organları ile sunulacak. Bu arada üretimi durdurulan Fiesta ve Puma B-SUV ile temellerini paylaşıyor.

Yeni Ford Tourneo Courier’nin dış tasarımı, sevimli selefine kıyasla kesinlikle daha köşeli ve çok daha ciddi görünüyor. Sert yüz, F-Serisi pikaplara benzer şekilde dikey olarak monte edilmiş farlara sahip.

Aktif döşeme, bir çift tavan rayı ve bir dizi 17 inç alaşım jantın yanı sıra tamponlarda, çamurluk bombelerinde ve yan eşiklerde SUV araçları andıran plastik kaplamalar ile geliyor. Siyah sütunlar, özellikle çift tonlu konfigürasyonlarda kalite algısını artıyor.