Makyajlanan BMW M5 tanıtıldı

0
592
BMW M5

Bir süredir gündemde olan makyajlı BMW M5, 2021 model yılıyla resmi kaynaklar üzerinden gönderilen parçalarla karşımızda.

BMW M5, bir süredir yeni model yılıyla birlikte alacağı makyaj operasyonuyla bekleniyordu. Kısa süre önce standart versiyonda yapılan revizyonların ardından gözlerin çevrildiği modeldeki değişimler dışarıdan bakıldığında kolaylıkla anlaşılabiliyor. Ailenin diğer üyelerinde olduğu gibi ön ızgara ve farlar, tamponlar değişim, difüzör ve üç boyutlu bir görünüme sahip yeni arka stop yapılan değişimlerden nasibini alıyor. Ek olarak kırmızı ve grininin yeni renk seçenekleri seçenekler arasına dahil edildi.

Yenilenen BMW M5 için performans verileri

M5’in kaputunun altında ciddi bir revizyon yok desek yeridir. Burada 4,4 litrelik sekiz silindirli motor yola devam ediyor. Competition versiyonda 625 PS güç üreten bu makine standartta ise 600 PS güç 750 Nm torkla geliyor. Makyajlanan M5’in 0’dan 100’e hızlanmasındaki en iyi derece ise 3,3 saniye olarak verilirken, maksimum sürat değeriyse M Driver Paketi ile 305 km/s olacak. Aracın içerisinde ise 12,3 inçe yükseltilen multimedya ekran ve dijital sürücü ekranı fark yaratacak. Süspansiyon sistemi nispeten biraz daha konfor odaklı güncellenen M5’in standart versiyonu 120.900 euroya, Competition ise 129.900 euroya satışa sunuluyor.