1969 Dodge Charger R/T 440 | En Çok Parçalanan Charger

0
1221
1969 dodge charger r:t 440
1969 dodge charger r:t 440

Geçtiğimiz aylarda; en popüler Amerikan otomobil modellerinden bir tanesi olan 2.jenerasyon Dodge Charger’ın 1968 modelini, üstelik de R/T 440 versiyonunu test etmiştik. Antik Garaj’da yer alan bu harika araç, iç ve dış kozmetik açısından eksiklere sahip olsa da, teknik anlamda kusursuz bir yapıdaydı. Sahip olduğu 440 cu-inch yani 7.2lt V8 motor, devasa kasayı adeta uçuruyordu. Hızlı ve Öfkeli sinema filmi serisinin de etkisi ile dünyada daha da popüler hale gelen bu aracın şimdi de bir sonraki yıla ait, müthiş yapılı bir örneğini test ettik. Yani 1969 Dodge Charger R/T 440.

1969 Dodge Charger videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız.

1969 Dodge Charger, gerek iç, gerek dış ve gerekse de motor açısından adeta fabrikadan çıkmışcasına temiz bir kondisyona sahip olmasıyla öne çıkıyor. Renk kombinasyonu ise, 1969 yılında yayınlanan reklam afişlerindeki ile aynı. Gerçi bizler; 2.jenerasyon Charger dendiği zaman Hızlı ve Öfkeli serisi nedeniyle daha çok iç-dış siyah renkli araçlara alışmış olsak da, bu tip renklerin de araca çok farklı bir hava kattığını düşünüyoruz.

1969 Dodge Charger videomuzda, diğer videoda bahsettiğimiz detaylar yerine daha çok araç ile ilgili daha farklı bilgileri sizlere vermeye gayret edeceğiz. Ancak ilk videomuza aracın detayları ile başlamıştık. Bu videomuza bu sefer sürüş ile başlayacağız ve otobanda gerçekleştireceğiz. Aracı hem sahibi takipçimiz Ahmet Bey hem de Etem Sayın kullanacak. Üstelik yeni açılmış bir otoban ve kaymak gibi bir yol bulmuşken aracın limitlerini de test edeceğiz. Küçük şımarıklıklar da yapacağız. Bu sayede hem bol aksiyon, hem de bol V8 sesini sizlere aktarmış olacağız. Sonrasında ise; farklı filmlerde kullanılarak esas olarak nasıl ünlü olduğunu konusunda bilgiler vereceğiz. Umarız videomuzu da beğenirsiniz. İyi seyirler.