Metrobüs Mercedes CapaCity | 1.650.000km | KM Canavarları

0
305
metrobüs ibb mercedes capacity körüklü otobüs
metrobüs ibb mercedes capacity körüklü otobüs

KM Canavarları serimiz, takipçilerimiz tarafından çok sevilen içeriklerimiz arasında yer alıyor ve bu seride otomobilden, kamyona ve de otobüse kadar birçok farklı aracı sizlere sunabiliyoruz. Bugünkü konuğumuz ise; uzun süredir bizden istediğiniz, İstanbul’un trafik ve ulaşım sorununu çözmek için kullanılan, 20mt’ye yaklaşan uzunluğa sahip Mercedes Capacity Metrobüs körüklü otobüs.

Metrobüs Mercedes CapaCity videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız.

Videomuzun konuğu 2007 model Metrobüs Mercedes Capacity ise tam 1.650.000km değerine sahip. Aslında bizlere ulaşan takipçilerimiz “8 – 9 milyonluk metrobüsler var” şeklinde bilgi vermişlerdi. Ancak İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler sonucunda, böyle bir km değerinin söz konusu olmadığı belirtildi. Kendilerinden rica ettik ve en yüksek km değerine sahip metrobüs aracı bize çekim için hazırladılar.

Tabi söz konusu olan Metrobüs olunca daha yüksek km değerine sahip araçlar bekleniyor olabilir. Ancak 52km’lik bir sürüş hattı ve onlarca durak dikkate alındığı zaman, bu tip araçların aşırı dur ve kalk yapmaları sonucu, bu km değerlerini görmeleri bile çok kolay olmuyor. Dünya çapında bakıldığı zaman, Avrupa’da yer alan benzerleri 1 milyon km değerine bile gelmeden hizmetten kaldırılırken, ülkemiz gibi bütçe sorunu yaşayan benzer ülkelerde 2 milyon km değerine kadar ve hatta üstüne kadar kullanılabiliyorlar. Örneğin Güney Amerika ülkelerinde Türkiye’deki gibi km değerlerini görmek bu araçlarda mümkün oluyor.

Metrobüs Mercedes Capacity videomuzda, sadece en yüksek km değerine sahip aracı sizlere göstermekle kalmayacak, ayrıca bu araçların bakım garajına da gireceğiz. Bakımları nasıl yapılıyor, nasıl bir işleyiş var ve nelere dikkat ediliyor sizlere göstermeye gayret edeceğiz. Aksama olmaması gereken bir organizasyon nasıl ilerliyor detaylandıracağız.

Tabi metrobüs videomuzun içeriği sadece bakımla da sınırlı değil. Bakım haricinde aracın içini, dışını ve motorunu inceleyecek ve hayatında hiç bu araçlara binmemiş takipçilerimizi bilgilendireceğiz. Bu arada böyle bir araç detaylı incelenir de sürüş olmaz mı diye aklınıza gelmiştir. Tecrübeli ve bu hatta direksiyon sallayan bir Mercedes CapaCity kaptanıyla aracın sürüşünü de test edecek, kendisinin yaşadığı anıları sizlere aktaracağız. Bu kadar çok insanın taşındığı bir otobüs hattında yaşananlar da her zaman ilgi çekmiştir. Umarız videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.