VW CEO’su: Bilgi – eğlence sistemlerimizi geliştireceğiz

VW CEO'su, markanın bilgi - eğlence sisteminin hatalı tasarlandığını itiraf etti.

0
596

VW’nin MK8 kasa kodlu GTI modelin tanıtıldığında herkes otomobili kullanmanın ne kadar zevkli olduğundan bahsetmişlerdi. Ne fazla ne eksik olan beygir gücü, gerçekten sınıfının en kaliteli iç mekânı ve VW’nin sportif iç ve dış mekan ayrıntılarıyla birleştiğinde, ortaya herkesin gerçekten kullanmaktan keyif aldığı bir otomobil çıkıyor.

Tabii bilgi – eğlence sistemi hariç! Bunu da elbette biz söylemiyoruz. Markanın patronu ve CEO’su olan Thomas Schafer, VW modellerinde bulunan yeni bilgi – eğlence sistemlerini kullanmanın neredeyse “acı verici” bir deneyime dönüştüğünü kabul etti. Marka patronu sorunun hızlıca çözüme kavuşacağını ayrıca belirtmiş durumda.

Car Magazine dergisine konuşan marka patronu, MK8 kasa kodlu Golf GTI başta olmak üzere Cupra ve Skoda markalarındaki çeşitli otomobillerde kullanılan “MIB3” bilgi – eğlence sisteminin tasarımında hatalar olduğunu kabul etti.

“Ne yapmamız gerektiğini iyi biliyoruz. Şu an için müşterilerden ve otomotiv gazetecilerinden geri bildirimler alıyoruz. ‘Bunu düzeltmelisiniz, bilgi – eğlence sistemini geliştirmelisiniz.’ Tarzında söylemler.”

VW, bilgi – eğlence sisteminin 3.0 versiyonunun yolda olduğunu ve en yakın zamanda otomatik güncelleme yoluyla kullanıcılara dağıtacağını söylüyor. Bunun yanı sıra marka patronu, yeni nesil VW araçlarda bulunan ve direksiyona yerleştirilen dokunmatik kapasitif tuşların değiştirileceğini veya tamamen kaldırılacağını söyledi.

Bu değişimler 2024 yılında tanıtılacak olan Volkswagen Tiguan ile birlikte yapılacak.  Thomas Schafer, VW‘de oluşan yazılım krizinin ardından görevine atanmıştı.

Siz VW‘nin bilgi – eğlence sistemlerini beğeniyor musunuz?

Volkswagen ID. Buzz Cargo “Yılın Ticari Aracı” seçildi

Yeni Volkswagen Amarok tüm detayları ile tanıtıldı!