Yeni Audi A6 – BMW 5 Serisi – Mercedes E Serisi Karşılaştırma

0
544
yeni audi a6 rakipleri yeni-audi-a6-bmw-5-serisi-mercedes-e-serisi-ön-front-3

Yeni Audi A6 geçtiğimiz günlerde Cenevre Otomobil Fuarı öncesinde tanıtılmıştı. Yeni Audi A6 rakipleri olarak en başta E Segmenti BMW 5 Serisi ve Mercedes E Serisi modelleri yer alıyor. Üstelik bu 2 model de geçtiğimiz yıl yenilenmişti. Yani 3 marka da herhangi bir makyaja uğramamış, yepyeni modelleri ile birbirlerine karşı mücadele edecekler.

Biz de bu doğrultuda bu 3 modeli boyut ve görünüm anlamında karşılaştıracağız. Yeni Audi A6’nın teknik detayları ise henüz tam olarak açıklanmadı. Bu değerler açıklandığı zaman ayrı bir karşılaştırma gerçekleştireceğiz.

Yeni Audi A6 – BMW 5 Serisi- Mercedes E Serisi Boyutlar

Her 3 aracın da ölçülerinin yer aldığı aşağıdaki tablodan da anlaşılacağı gibi, yeni Audi A6 rakipleri önünde daha uzun bir araç olmasıyla öne çıkıyor. Ancak bu fark oldukça düşük ve göz ile anlaşılması da çok kolay değil. Diğer taraftan, yeni Audi A6 rakipleri karşısında daha alçak bir yapıya sahip. Bu da aracı daha sportif gösteriyor diyebiliriz.

Ayrıca bu basıklık, aracın Mercedes E Serisi ile hemen hemen aynı ve BMW’den de 18mm daha geniş olması nedeniyle bahsi geçen sportifliği daha da öne çıkartıyor gibi görünüyor. Ancak dingil aralığının rakiplerinden daha geride. Bu durumdan Audi A6, rakipleri karşısında arka diz mesafesi konusunda pratikte ne kadar etkilenecek merak ediyoruz.

Not: Aşağıda 4 farklı ölçü değeri için en yüksek değerler yeşil ile, en düşük değerler ise turuncu ile işaretlenmiştir.

yeni-audi-a6-bmw-5-serisi-mercedes-e-serisi-ölçüler-boyut
Yeni Audi A6 – BMW 5 Serisi – Mercedes E Serisi ölçü karşılaştırması

Yeni Audi A6 Rakipleri – Görünümler

Görünüm konusunda en güzelini fotoğraflar söyler. Ayrıca insandan insana da tasarıma bakış açısı değişebilir. Bu nedenle de sizi karşılaştırmalı görsellerle baş başa bırakıyoruz. İlk bakışta biz Audi A6 ve BMW 5 Serisi arasında kaldık. Mercedes’i ise sona bıraktık.

Yeni Audi A6 – BMW 5 Serisi – Mercedes E Serisi Ön GörünümYeni Audi A6- BMW 5 Serisi- Mercedes E Serisi Ön Görünüm

 

Yeni Audi A6 – BMW 5 Serisi – Mercedes E Serisi Ön-Yan Görünüm

 

Yeni Audi A6 – BMW 5 Serisi – Mercedes E Serisi Yan Görünüm

yeni-audi-a6-bmw-5-serisi-mercedes-e-serisi-yan-profile

Yeni Audi A6 – BMW 5 Serisi – Mercedes E Serisi Arka-Yan Görünüm

Yeni Audi A6 – BMW 5 Serisi – Mercedes E Serisi Kokpit Görünümü

Untiyeni-audi-a6-bmw-5-serisi-mercedes-e-serisi-kokpit-dashboard