Opel Astra’da elektriklendi!

0
553

Opel’in markayı C segmentte temsil eden Astra modeli elektrikli versiyona kavuştu. Stellantis bünyesinde yer alan Opel, 1991 yılından bu yana ürettiği köklü modelin elektrikli versiyonlarını duyurdu.

Hem Hatchback hem de Station Wagon kasa tipinde elektrikli versiyonu sunan Opel, Stellanis bünyesinde yer alan Peugeot ile platform kardeşliği yapıyor. Bu da Astra’nın, Peugeot 308 ile aynı platformda üretildiği anlamına geliyor elbette.

Platform kardeşliği, iki markanın elektrikli modelleri içinde devam ediyor. Peugeot E-308 modeli gibi sadece tek bir elektrik motoruna ve önden çekiş düzeneğine sahip olan elektrikli Astra, dışarıdan bakıldığında hiçte elektrikli bir modelmiş gibi durmuyor!

 

156 BG ve 270 Nm torka sahip olan Astra’nın tork verisinin, E-308 modelinden 10 Nm daha yüksek olduğunu söylemeliyiz. Opel ve Peugeot modellerinin arasındaki diğer bir fark ise menzil. Peugeot’nun C segmentte bulunan temsilcisi 400 km’lik menzile sahipken, Astra aynı test döngülerinde 416 km’lik bir menzil sunuyor.

Bu arada Astra‘nın hem Sports Tourer hem de Hatchback modeli için azami hız 170 km/sa olarak belirlenmiş durumda.