Mitsubishi Eclipse ismini tekrar bir spor otomobilde kullanmak istiyor olabilir!

3.0 litre V6 turbo motorlu ve Mitsubishi marka bir spor otomobil... Kim hayır diyebilir?

0
478

Kolesa.ru genelde otomotiv sektöründe duyduğu dedikodularla otomobillerin sanal ortamda nasıl göründükleriyle ilgili çalışmalar yapan bir site. Kolesa.ru’daki arkadaşlar şimdi Mitsubishi’nin ikonik spor otomobilinin yeni neslinin nasıl görünebileceğiyle ilgili bazı araştırmalar yaptılar ve işte oraya bu render çalışmaları çıktı.

Japon üretici şu an Nissan – Renault ve kendisinin dahil olduğu bir topluluk içerisinde otomotiv üretmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde markanın ASX modelinin, Renault Captur ile aynı platformda üretileceğini hatta bir nevi “marka mühendisliği” yapılacağını duyurmuştuk.

Yani bu toplulukta bulunan otomobil üreticileri eğer isterlerse birbirlerinin üretim bantlarında otomobil üretebilirler. Şimdi ise Nissan’ın RWD platformunda üretilen “Z” modeli yakın zamanda karşımıza Mitsubishi Eclipse olarak çıkabilir!

Henüz marka tarafından resmi bir açıklama gelmedi ancak yeni nesil Toyota Supra’nın bile BMW Z4 ile aynı platformu paylaştığını biliyoruz. Peki neden yeni Eclipse ismini bir spor otomobilde görmeyelim ki?

Otomobilin bazı tasarım unsurlarının kardeşi Nissan Z’ye oldukça benzediğini görebiliyoruz. Ancak önde bulunan siyah panelde gümüş renkli bir Mitsubishi logosu yer alıyor. Bal peteği deseninde oluşturulan ön panel, yan aynalar ve otomobilin tavanı ise siyah renge boyanarak bir kontrast oluşturulmak istenmiş.

Peki kaputun altı?

Mitsubishi Eclipse eğer üretilirse ve kardeşi Nissan Z ile ortak platformu kullanırsa – ki büyük ihtimalle kullanacaktır – o zaman kaputunun altında Nissan Z’de kullanılan 3.0 litre hacmindeki V6 turbo motoru görebiliriz.

Otomobil üretilip üretilmeyeceği belli değil, ancak Eclipse isminin tüm otomobil severlerde heyecan uyandırdığı inkar edilemez!