BMW Sürdürebilirlik Başkanı: Eski otomobillerinizi kullanmaya devam edin!

0
506

BMW hem sportif otomobiller hem de son teknoloji SUV modellerinde bulunduğu çok geniş bir otomobil ürün gamına sahip. Kanı hızla akan genç biri misiniz? M2 sizin için en iyi otomobil! Sürüş dinamikleri iyi olan, hızlı bir otomobil bakıyorsunuz ama aynı zamanda çocuğunuz ve eşinizle beraber pist gününe mi gitmek istiyorsunuz? M3 Touring sizin için üretildi!

Normalde otomobil şirketleri ne pahasına olursa olsun her zaman en yeni çıkan modeli almanızı isterler. Ancak BMW‘nin Sürdürebilirlik Başkanı Monika Dernai aynı fikirde değil. 

Geçtiğimiz gümlerde, otomotiv endüstrisinin çevresel etkisi ve atıkların nasıl azaltılabileceği hakkında konuşan marka sorumlusu, eğer bir otomobile sahipseniz yenisini almak yerine onu ihtiyaçlarınıza göre ‘kişiselleştirmenizi’ öneriyor.

“Araçların yaşam döngüsünü uzatmayı ciddi şekilde düşünmemiz gerekiyor. Bir otomobiliniz mi var? Daha uzun süre kullanın ve ihtiyaçlarınıza göre yükseltin. Mesela iç mekanı tamamen değiştirebilirsiniz. Şu an satış sonrası çözümler için yeni bir pazara ihtiyacımız var. Mesela koltukları daha pratik şekilde sökülüp takılabilen otomobiller üretmeliyiz!”

Otomobil severlerin birçoğu zaten eski otomobilleri modifiye etmeyi ve kişiselleştirmeyi seviyor. (sekizsilindir.com’un kurucusu Ethem Sayın dahil!) o yüzden BMW‘nin bu yaklaşımını tebrik etmek gerekiyor.

Otomobil endüstrisi için yeni bir pazarın oluşacağını tahmin etmek zor değil. Önümüzdeki dönemlerde otomobil endüstrisinin satış sonrasında daha kolay kişiselleştirilebilen otomobiller ürettiğini görebiliriz.

BMW 3.0 CSL, BMW’nin en güçlü sıralı altı silindirli ünitesiyle geliyor!

Jeff Koons imzalı BMW M850i xDrive Gran Coupé