Renault Megane 2 1.5 dCi | 664.000km | KM Canavarları

0
1055
renault megane 2 1.5dci
renault megane 2 1.5dci

KM Canavarları’nda bugün 664.000km’deki Renault Megane 2 1.5dci ile birlikteyiz. Bu motor seçeneği Renault’un birçok modelinde kullanıldığı gibi, ayrıca Mercedes ve Dacia modellerinde de yaygın bir şekilde kullanılıyor. Ancak odak noktamız sadece bu araç ve motoru değil. Aracın ustası Aydın Usta, görmeye çok da alışık olmadığımız önemli noktalara değinerek, bir aracın yüksek km değerlerine çıkabilmesi için gereken tüyoları bizlere verecek, nelere dikkat edilmesi gerekir; uygulamalı olarak izah edecek.

KM Canavarı Renault Megane 2 1.5 dCi videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız.

Aslında uygulaması gayet basit olan bu önemli detaylar sayesinde bir aracın km canavarı olması işten bile değil denilebilir. Ancak maalesef ustalar bile bu detaylara gerektiği kadar dikkat etmeyebiliyorlar. Biz de bu yayınımızda, Bursa’da yer alan Aydın Usta’nın tamirhanesinde Renault Megane 2 1.5 dCi aracımıza periyodik bakım yapacağız. Bakım zamanı gelen motor yağını, yağ ve hava filtresini değiştireceğiz. Ayrıca bir diğer önemli detay olan ancak gereken önem verilmeyen şanzıman yağı konusuna da değinecek ve aracın da şanzıman yağını değiştireceğiz.

Renault Megane 2 1.5 dCi aracımızın bakımlarını yapacak olan Aydın Usta ise gerçekten de çok tecrübeli. Meslek hayatı boyunca Renault marka araçlar konusunda uzmanlaşmış ve bize de duymaya alışık olmadığımız güzel bilgiler verecek. Böyle bir usta adeta bir aracı km canavarı yapar da diyebiliriz. Ayrıca bir de bonus aracımız var. Renault Megane ile aynı motora sahip bir Dacia Logan 1.5dCi. Bu araç da benzer bir şekilde 656.000km değerine sahip ve Aydın Usta bu araca 0km’den itibaren 55 bakım yapmış. Bu günlere kadar da taşımayı başarmış. Videomuzda kısaca bu araçtan ve ustanın bu araçla olan anılarından da bahsedeceğiz. Kısacası 2 km canavarı bir arada ve araçları km canavarı yapan Aydın Usta da bizlerle. Umarız videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.