İtalyan Abarth markasının ilk elektrikli modeli olan Abarth 500 modeli, normal şartlar altında 22 Kasım günü resmi olarak tanıtılacaktı. Ancak görünüşe göre bir Instagram kullanıcısı otomobili görüntülemek ve başkalarına göstermek için Abarth’dan önce davrandı!

Şimdi ise fotoğraflarda gördüğünüz otomobil Abath’ın ilk tam elektrikli 500 modelinden başka hiçbir şey değil. Ön tarafa baktığımızda Fiat’ın 500 modelinde bulunan devasa “500” sayısı yerine artık “Abath” yazısının yer aldığını görüyoruz. Otomobilin jantları ise oldukça büyük duruyor ve şimdiye kadar gördüğüm en büyük Fiat 500 jantı olduğunu söyleyebilirim!

Peki 22 Kasım günü bizi neler bekliyor?

Otomobilin görünüşü ile ilgili neredeyse bütün bilgiye sahip olduğumuza göre artık kaputun altı ile ilgilenebiliriz. Bunun elektrikli bir model olacağını en baştan söylemiştik. Bu yüzden 22 Kasım günü tanıtılacak olan Abarth 500 modelinden tatlı egzoz homurtuları beklemiyoruz.

 

Ancak yine de otomobilde yapılan bazı yazılımsal değişikliklerle Abarth, önümüzdeki hafta tanıtacağı modeline miktarını henüz bilmediğimiz performans iyileştirmeleri yapmış olabilir. Abarth’a göre yeni otomobil “Her zamankinden daha Abarth” olacak.

Peki elektrikli Abarth 500 modeli, Abarth model ailesinin en güçlü üyesi olan 695 Biposto’nun sahip olduğu 192 PS barajını aşabilir mi? Bunu soruyoruz çünkü zaten standart Fiat 500e modeli 135 PS güce sahip.

Bütün bu verilerden bahsettik ancak otomobil severlerin aklına daha önemli soru gelmiş olabilir. Peki ya ses? Abarth, yeni elektrikli otomobiliyle ilgili “fark edilmek için her şeyi yapacak” söylemlerinde bulunmuştu.

Şimdi ise yapmamız gereken tek şey 22 Kasım gününü beklemek.