Mercedes O403 SHD | Tıslayan Otobüs | 5.000.000km

0
1323
mercedes O403 shd km canavarları
mercedes O403 shd km canavarları

KM Canavarları serimiz Tozlu Garaj’dan sonra sizlerin en çok ilgi gösterdiği serilerimiz arasında yer alıyor. Bu serimizde; ağırlıklı olarak çok yüksek km değerine sahip otomobilleri sizlerle buluşturuyor olsak da, ağır vasıtalara da gereken önemi vermeye başladık. Her ne kadar serinin 2. bölümü Renault marka bir çekici olsa da, sonrasında otomobiller ile serimizi çeşitlendirmiştik. Geçtiğimiz günlerde ise, İstanbul’un Mercedes marka Metrobüsleri, 20 metrelik dev boyu ile Capacity modelini sizlere tanıtmıştık. Şimdi ise sıra bir döneme damgasını vuran, şehirler arası otobüs modeli 2000 model Mercedes O403 SHD ile birlikteyiz.

Mercedes O403 SHD videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız.

Videomuza konuk olan Mercedes O403 SHD modeli Erzurum’un köklü firmalarından Esadaş’a ait. Daha önceden de Bektaşlar firmasına ait bir O403 modelini çekmiştik ancak o SHD değil RHD modeliydi. Üzerinde de bir V8 motor değil 6 silindirli motor yer alıyordu. Her ne kadar 403 adıyla anılsa da, birçok kişi RHD versiyonunu Tourismo olarak anıyordu.

Testimize konuk olan O403 SHD ise birçok kişinin aklındaki o efsane otobüs diyebiliriz. Makyajlı serilerin ilki olan bu 2000 model araç, sahip olduğu dev V8 motor ile keyifli bir otoban sürüşüne sahip. Diğer taraftan bu kasalarda en çok dikkat çeken konu aracın ventilleri. Bu ventiller, çıkardıkları tıslama sesi ile meşhurlar. Hatta tıslayan otobüs olarak bile bir namı olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca bu sesin abartı bir şekilde çıkmasına neden olan bir de hilesi mevcut ve biz de o hileyi videomuzda izah edeceğiz.

Oldukça eğlenceli dakikalar geçirdiğimiz Mercedes O403 SHD videomuzda, ayrıca Sekizsilindir’in otobüs videolarındaki vazgeçilmezleri retarder ve motor sesini de sizlere detaylı bir şekilde aktarma olanağına sahip olacağız. Ayrıca geçmiş videolarımızı hatırlatan bazı hoş sürprizlerimiz de olacak. Aracın kaptanı Kerem Gödekmerdan’a ise siz takipçilerimiz oldukça aşina ve kendisi de tecrübesini ve şöförlüğünü videomuzda konuşturdu. Umarız videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.